Elrontott hajrá

Győzelem nélkül a bánsági alakulat.

A Temesvári ASU Poli a Bukaresti Rapidot fogadta a román labdarúgó-bajnokság másodosztályának harmadik fordulójában. A felsőházi rájátszás játéknapjának utolsó mérkőzését a vendégek valamivel aktívabban kezdték, ám nem volt meggyőző a játékuk.

Ezt a hazai alakulat pedig ki is használta a 30. percben, amikor Ignea talált be. A gólt követően a Kolozsvári CFR-től a Polihoz kerülő Hindrich Ottó mentette meg a bánsági alakulatot a góltól, hogy a szünetre végül 1–0-val vonuljanak a csapatok.

A második félidőben ahogy pörögtek a percek a temesváriak szép lassan a védekezésre kezdtek összpontosítani. Ez pedig a visszájára sült el. A 87. percben a Rapid előbb egy véleményes büntetőhöz jutott, amelyet Balan értékesített, majd a hosszabbítás első percében a győztes találatot is bevitték.

A bukaresti alakulat győzelmének köszönhetően visszakerült a tabella első helyére, míg a temesváriak továbbra is az ötödikek és a felsőházi rájátszásban még nem sikerült győzniük, akárcsak az FK Csíkszeredának.

A rájátszás első két helyezettje automatikusan feljut a Liga 1-be, míg a 3-4. helyezettek selejtezőt játszanak.