Erdély

Egy lépéssel közelebb a Bölények Ligájához

Rajt a feljutásért vívott harcban.

Sepsiszentgyörgyön a Szabó Kati Sportcsarnokban elrajtol a férfi kézilabda-bajnokság feljutásért rendezett tornája. A selejtezőcsoportokból nyolc csapat kvalifikálta magát a döntő tornára.

A nap nyitómeccsén a CSU Pitesti nagyon sima győzelmet aratott a CSU Craiova felett és 35–26 arányban győzedelmeskedtek.

Ezt követően a Kolozsvári U lépett pályára a CSM Ploiesti ellen. A kolozsvári alakulat már az első félidőben lerendezte az érdemi kérdéseket és 25–8-as előnyre tett szert. Nem volt kérdésé, hogy ki a jobb csapat és ennek megfelelően végül 45–24-es győzelmet könyvelhettek el.

A harmadik találkozón a Segesvári VSK viszont már nem tudott túllépni saját árnyékán és 30–25-ös vereséget szenvedett a CSM Alexandria alakulata ellen.

A nap záró összecsapásán a Székelyudvarhelyi Szejke SK a CS Medgidia alakulatával mérte össze erejét.

A Szejke SK hiányzói ellenére nagyon jól kezdte a meccset, teljesen uralta a játékot az egyébként elég durván játszó Medgidia ellenében, Szabó Benjámin és Komporály, majd a félidő vége felé Csibi lőtték a gólokat. Orbán fantasztikus volt a kapuban, az elsú félidőben hét védés állt a neve mellett és mindössze hat gólt kapott, ezek közül az egyiket hetesből. Hatgólos ellőnyel fordulhattunk, utána pedig tovább növeltük az előnyünket a második félidőben, tíz és tizenegy gól is volt közte, a vége pedig kilenc lett. A Szejke okosan, szépen, taktikusan játszva nyerte meg sok góllal a találkozót.

Szombaton 16 óra 20 perctől a CSU Pitești lesz az ellenfelük: ha megnyerik a mérkőzést, három éves álom válik valóra, a Szejke SK feljut a legfelsőbb osztályba!