Csalában nem kellett csalatkozniuk, Románia legyőzte a finneket

A második félidőben két csíki játékos harcolt a román színekért.

Megnyerte második mérkőzését a Lengyelországban zajló Syrenka Kupa elnevezésű felkészülési tornán Románia U17-es férfi labdarúgó válogatottja, miután az 1-1-es rendes játékidőt követően büntetőkkel fölülmúlta Finnországot.

Azt követően, hogy a pénteki első mérkőzésén Románia 3-1-es vereséget szenvedett Ausztria korosztályos csapata ellen, vasárnap győztesen hagyta el a pályát Adrian Vasai legénysége. Finnország ellen ugyan csak román játékos talált kapuba – Robert Tudor a megfelelő, Gabriel Danuleasa viszont a „rossz kapuba” - , mégis 1-1 lett a végeredmény.

Következtek a büntetők, amelyeket a román legényeket végeztek el biztosabb lábbal: négyet is értékesítettek, szemben a skandinávok két sikeres kísérletével. Az utolsót ráadásul Csala Róbert vágta be. Az FK Csíkszereda játékosa a 75. percben lépett pályára, míg klubtársa, Gergely Botond a szünetben állhatott be.

Románia kedden Grúzia ellen vívja utolsó mérkőzését a lengyelországi tornán.

A román U17-es válogatott októberben Európa-bajnoki selejtezőket vív sorrendben Svájc, Oroszország és San Marino ellen.

fotó: frf.ro