Erdély

Szenvedett, de győzött a GYHK

Ezúttal elmaradt a háromszéki bravúr.

Pár nap leforgása alatt harmadik meccsét tudta le a Háromszéki Ágyúsok csapata a román jégkorong-bajnokságban, amely hétvégén két alkalommal (5–2 és 4–3) győzte le a Sapientia U23 csapatát Karcfalván, hogy ezúttal az Erste Ligában is érdekelt Gyergyói HK legyen az ellenfele.

Az a GYHK, amely hétvégén a MAC HKB Újbuda csapatát győzte le hosszabbítás után.

Az Ágyúsok, ahogyan az várható volt, szervezett játékkal rukkoltak elő és az ellentámadásokban bíztak. Ennek ellenére a GYHK szerzett előnyt a meccs elején Saari révén, hogy ezt Karamnov nullázza le a 16. percben. Pár percre rá egy hatalmas védés után a vendégek kapusa László Arnold sérült meg, és helyét Móré Szabolcs vette át a ketreceben.

Ő is derekasan állta a sarat, bár a második harmad elején a GYHK Sylvestre révén újfent megszerezte a vezetést. A meccs felénél kettővel is megléphetett volna a piros-fehér mezes alakulat, de Silló Arnold kihagyta a rávezetést.

A záró felvonásban sem dőlt el semmi. A GYHK ugyan rohamozott, de hátra is kellett figyelni, hiszen az Ágyúsok kontrái veszélyesek voltak. A meccset végül Orbán üres kapus találata döntötte el az utolsó percben.