Erdély

Európa-bajnoki résztvevő mindkét román vízilabda-válogatott!

Ha azt hisszük, a lányok 17-9-es győzelme kiütés, akkor nézzük meg, milyen eredményt értek el a fiúk…

Döbbenetes! Nem csak az, hogy a román női vízilabda-válogatott legyőzte Ukrajnát is és ezzel fennállása során először kijutott az Európa-bajnokságra, hanem az is, hogy a férfi csapat 41 gólt dobott Írország ellen! Amely eredménnyel amúgy szintén kijutott a kontinenstornára.

Az Írország elleni fölényes 15-4 és a Szlovákia ellen az utolsó pillanatokban szerzett Tóth Johanna góllal megnyert 9-8 után Románia azzal a tudattal csobbant bele a Steaua medencéjébe szombaton, hogy ha Ukrajna ellen is nyer, történelmet ír.

A csapatkapitány Tóthot nélkülözni kényszerülő együttes ennek megfelelően kezdte a mérkőzést, az első negyedben nem sok esélyt adott az ukránoknak és 5-1-es vezetéssel vonulhatott a rövidke pihenőre. A második negyed viszont korántsem sikerült ilyen jól (2-3), de a félidőben így is 7-4-re vezettek a hazaiak.

A harmadik negyedben viszont a román csapat ellenállhatatlan volt, annyi gólt szerzett, mint az első két játékrészben összesen, így 14-7-es előnnyel fordult az utolsó 8 percre. Amelyben további két góllal (3-1) toldották meg előnyüket, beállítva a 17-9-es végeredményt. Szeghalmi Krisztina 5, Szilágyi Szabina 2 góllal járult hozzá a sikerhez, míg Bonca Xénia ezúttal nem tudott gólt szerezni.

Győzelmével Románia már biztosan az A csoport első két helyének valamelyikén végez és fennállása során először részt vehet az Európa-bajnokságon. Ám hogy csoportelsőként vagy másodikként, az a vasárnap 11.00 órakor kezdődő „döntőn” derül ki az eddig szintén hibátlan németek ellen.

Gól minden 47 másodpercben

A férfi válogatott is jól kezdte a selejtezőtornáját Máltán, ahol pénteken 14-1-re kiütötte Litvániát. Ám ha azt gondoljuk, a balti állam csapata nem volt egy súlycsoportban Vancsik Leventéékkel, akkor mit mondjunk a szombati ellenfél Írországról, amely már az első negyedben 10 gólt kapott – 8 perc alatt ugye.

Az írek a második negyed közepén, összességében tehát a 14. percben lőtték első góljukat, 19 román találat után! A második negyedet 12-1-re, a harmadikat 11-1-re, a negyediket pedig 8-3-ra nyerte Románia, amely átlagosan minden 47 másodperc után betalált az írek kapujába. A véget nem érő góláradatból Vancsik Levente 3 találattal vette ki a részét, míg Vlad Georgescu 9 gólig jutott.

A második győzelmének köszönhetően a férfiak is kijutottak az Európa-bajnokságra, a vasárnapi, Málta elleni utolsó mérkőzés már csak (újabb) örömjáték lesz.

fotó: h2opolo.ro