Erdély

Megszakadt az U-BT veretlensége a BL-ben, 3 pontot veszítettek

Már biztos, hogy Belgiumban dől el, ki nyeri a K csoportot.

Elszenvedte első vereségét a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája idei kiírásában az U-BT: a kolozsváriak kedd este hazai pályán 86-70-re (17-23, 25-18, 14-15, 14-30) kikaptak a spanyol Unicaja Malaga együttesétől. Kuti Nándorék azonban nem csak egy, hanem három pontot is veszítettek az elmúlt napokban.

Az ukrán Prometej gárdája ugyanis az előző héten még pályára lépett, pont az erdélyiek ellen, igaz nem hazai pályán, hanem Csehországban. A zaporizzsjai együttes viszont azóta visszalépett a sorozattól az Ukrajnát sújtó orosz invázió miatt, aminek következtében a csapat eredményeit törölték, az U-BT pedig elveszítette az ellenük szerzett két pontját.

A Malaga elleni meccsre visszatérve, Kuti Nándor ezúttal is a kezdő ötösben kapott helyet, összesen pedig valamivel kevesebb, mint 10 percet töltött a pályán, pontot nem szerzett.

Az első negyed jelentős spanyol fölényt hozott, az első tíz perc után 23-17-re vezettek a vendégek. A második negyedben összekapta magát a hazai csapat, amely 35-34-re fordítani tudott. Sőt, 42-35-re is vezetett, a szünetre viszont az előnye 42-41-re olvadt.

A harmadik negyedben az Unicaja 46-44-nél fordított, ezt követen pedig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ezt jelzi, hogy az utolsó negyedre 56-56-os döntetlennel fordultak. A kezdés után a Malaga gyorsan ellépett 63-56-ra. Innen még a kolozsváriak felkapaszkodtak 66-63-ra, a hátra lévő 4.18 percben azonban az erdélyiek csak 7, az andalúzok viszont 20 pontot dobtak, amivel 86-70-re be is húzták a találkozót, visszavágva a 79-73-as hazai vereségért.

A Prometej visszalépésével az U-BT és az Unicaja 5 ponttal áll a K csoport élén, míg a Filou Oostende 2 ponttal követi őket. Az, hogy ki nyeri a csoportot, Belgiumban dől el, hiszen a Malaga március 16-án, a Kolozsvár pedig március 22-én játszik a nyugat-flandriai városban.