Fontos győzelmek

Maradtak az első helyen.

Első helyről várhatta a férfi kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának visszavágóit a VSK Székelyudvarhely csapata. Igaz megosztott első helynek örvendhettek a Resicabányai VSK-val egyetemben.

A Sipos Lóránt által felkészített udvarhelyi csapat a visszavágók sorát egy hétközi meccsel, majd egy nagyváradi kiszállással folytatta. Elsőként a székelyudvarhelyi sportcsarnokba a sereghajtó Galaci VSK, akik ellen a győzelem kötelező volt. Az elvárás egyértelműen a győzelem volt, amely kérésnek meg is feleltek a hazaiak. Rögtön öt góllal szórták meg a vendégeket, majd negyedóra elteltével szinte meglett a két számjegyű különbség, amelyre végül 25 percet kellett várni (21–11). A második félidőben sem változott a játék képe. A VSK lőtte a gólokat, majd Sipos Lóránt mindenkinek lehetőséget adott. A végére így zárkózni tudtak a vendégek, de a 10 közte megmaradt.
Tegnap kora délután már sokkal nehezebb dolga a volt az udvarhelyieknek, hiszen Nagyváradon kellett helyt álljanak, akiktől hazai pályán vereséget szenvedtek.

A Sipos Lóránt által irányított gárdánkat a visszavágás vágya fűtötte, miután az odavágók során 31–28-ra veszítettek.

Jól indult a mérkőzés, a jó védekezésnek és kapusteljesítménynek köszönhetően rögtön 3-4 gólos előnyt tudtak kialakítani a vendégek, akik a 12. percben 9–5-re vezettek. A hazaiak képtelenek voltak szorossá tenni a párharcot az első félidőben, rendre volt az udvarhelyieknek mindenre, így a különbség megmaradt a szünetig (15–19).

A második felvonás elején visszaengedték a meccsbe a házigazdákat, a 34. percben még 17–22 állt az eredményjelzőn, a 40. minutumban pedig már 24–23. Kezdődhetett minden elölről.
Ez a felzárkózás nem törte meg a vendégek lendületét, akik rendezték soraikat, újból kezdett működni mind a védekezésük, mind pedig a támadásuk. Visszaállították a háromgólos előnyünket, az 50. percben már 26–29 volt a VSK javára. A végjátékban erre még rátettek, magabiztosan szerezték meg a három pontot, ezzel pedig továbbra is ott vannak a tabella élén a Resicabányai VSK-val.

A következő fordulóban a VSK a szintén közvetlen rivális Fogarasi VSK-t fogadja, akiktől az odavágók során vereséget szenvedtek. A találkozóra április 1-én 18.00 órától kerül sor a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban.

Felsőházi rájátszás , 8. forduló

VSK Székelyudvarhely – Galaci CSU 48–38 (25–14)
A VSK gólszerzői: Kónya Hunor 10, Csibi Hunor 7, Tófalvi Krisztián 6, Ferenczi Botond 5, Fekete Róbert, Csiki Botond és Katona Tamás 4-4, Teiu Dănuț és Mátyás Demeter 3-3, Hadnagy Lóránt 2.
A forduló további eredményei: Resicabányai VSK – CS Medgidia 29–25 (13–11), Nagyváradi VSK – CSU Pitesti 31–20 (15–8), Segesvári VSK – Fogarasi VSK 36–29 (22–13).

Felsőházi rájátszás, 9. forduló

Nagyváradi VSK – VSK Székelyudvarhely 30–36 (15–19)
A VSK gólszerzői: Fekete Róbert 11, Ferenczi Botond és Kónya Hunor 6-6, Katona Tamás és Angelo Tăuțean 4-4, Csibi Hunor 2, Hadnagy Lóránd, Tófalvi Krisztián és Jére Róbert 1-1.
A forduló további eredményei: Fogarasi VSK – CSU Galac 34–29 (19–19), CS Medgidia – Segesvári VSK 28–24 (14–10), CSU Pitesti – Resicabányai VSK 29–31 (10–17).

A bajnokság állása: 1. VSK Székelyudvarhely 21 pont, 2. Resicabányai VSK 21, 3. Fogarasi VSK 16, 4. Nagyváradi VSK 14, 5. Segesvári VSK 12, 6. CSU Pitesti 10, 7. CS Medgidia 9, 8. CSU Galac 3.