Elvette a Fradi a csíkiak pályaelőnyét

Salló Alpár horror sérülése.

Az elmúlt idények és az idei szezon két legjobb csapata a Csíkszeredai Sportklub és a Ferencváros-Telekom küzd a jégkorong Erste Liga bajnoki címéért. Az elmúlt három szezonban mindkét csapat egy-egy bajnoki címnek örvendhet, továbbá egy-egy megosztott bajnoki aranynak.

Ismervén a két csapat múltját és az egymás elleni meccsek felfokozott izgalmát, hangulatát, kemény, helyenként piszkos játékát a koreográfiában szinte biztosak lehettünk. Hogy ez nem fog változni. Főleg, hogy egy döntőről van szó. És, amire szintén számítani lehetett az a telt ház és frenetikus hangulat, amelyben besegített a maroknyi vendég drukker is.

Nem csalódtunk, ami a várakozásokat illeti. Kőkeményen állt bele már az első találkozóba mindkét csapat, amelyet a játék szempontjából a vendégek kezdtek intenzívebben, Adorjánnak akadt bőven dolga, majd fordult a kocka és Arany kellett megmutassa képességeit. Ugyanakkor folyamatosan ment a szurka-piszka és a verbális, illetve fizikai „agresszió” a jégen.

Első előnyét a Sportklub pedig kihagyta, hogy majd Lapenkov hagyja helyben a kötekedő Bohunickyt. Az újabb előnyével sem tudott élni a Sportklub. A 15. percben csúnya akciónak lehettünk szemtanúi. A mérkőzést igencsak előzékenyen kezelő játékvezetők több kakaskodást is elnéztek, majd ennek folytatásaként Nagy Gergő a sebességben betörő Salló Alpárt palánkra teremtette, mindezt korong nélkül. Salló az esetet követően, hatalmas erővel csapódott a palánkba, fejvédője leesett, majd fejjel a jégre érkezett. A csíkiak 55-ösét hosszas ápolás után azonnal kórházba szállították, életveszélyes állapotban. Az eset szemmel láthatóan sokkolta a hazai csapatot, főleg annak tudatában, hogy a játékvezetők nem ítéltek semmit. Az esetet követően szinte azonnal magához ragadata a kezdeményezést a Fradi és ezt két góllal büntette. Szétesett a Sportklub.

A második harmadra nagyon meglátszott, hogy a kék-fehérek nincsenek fejben ott a meccsbe. Hiába kapták sorra az előnyöket nem tudtak azokkal élni, bár a szépítés összejött a 33. percben.
A záró felvonást minimális előnnyel várhatta a vendég csapat, amely erőhokit játszva őrölte a kék-fehéreket, akik fokozatosan adták fel a meccset. A vendégek pedig büntettek. Rögtön a harmad elején pár perc leforgása alatt eldöntötték a meccset.

Erste Liga, döntő, 1. mérkőzés
Csíkszeredai Sportklub – Ferencváros-Telekom 1–5 (0–2, 1–0, 0–3)
Gólszerzők: Stach (33.), illetve Fowlie (18.), Kulmala (19.), Bán (43.), Tóth G. (45.), Pavuk (48.).
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Ferencváris javára.

Fotó: ersteliga.hu