Megvédte címét a Csíkszeredai Sportklub

Sima meccsen húzták be a bajnoki aranyat.

Hatalmas érdeklődés és várakozás előzte meg a Csíkszeredai Sportklub – Ferencváros Telekom jégkorong Erste Liga döntő ötödik meccsét. Nem is csoda, hiszen azok után, hogy a nyitó felvonást a Ferencváros nyerte Csíkszeredában, a következő három összecsapáson azonban – utóbbi két alkalommal a Tüskecsarnokban – a kék-fehérek diadalmaskodtak, így kedvező helyzetből várta az ötödik ütközetet.

A vendégekhez visszatért a három találkozóra eltiltott Nagy Gergő, a Ferencváros csapatkapitánya az első felvonáson úgy ütközött Salló Alpárral, hogy a szeredai hokis komoly sérüléssel kórházba került. Ugyanakkor hiányzott Bohunicky. A hazai oldalon a győztes csapaton ne változtass el működött.

A zsúfolásig megtelt Vákár Lajos Műjégpálya publikuma valódi poklot teremtett a vendég játékosoknak, kiváltképp Nagy Gergőnek, akit a mérkőzés folyamán végig füttyszóval díjaztak a hazai szurkolók.

A Sportklub nagyon erősen kezdett. Rögtön az elején megsorozták Aranyt, hogy a 2. perc közepén Szkacskov villanjon és megszerezze a vezetést. Robbant a lelátó és az amúgy is ünnepi hangulat karneválba csapott át. Mintha mi denki érezte volna, hogy itt ma nem lesz kérdés, hogy kié lesz a bajnoki cím, az 1 (!) fős ferencvárosi drukker legnagyobb bánatára. A zöld-fehérek rögtön reagáltak, nagyobb tempóra váltottak, és Tóth Adrián járt közel az egyenlítéshez, de fonáklövése elcsúszott a kapu előtt. A 8. percben a Sportklub került emberelőnybe, aztán viszont Kuljas kapott 2+2 percet, ami alatt Fowlie-nak volt nagy helyzete. A Csíkszereda a kivédekezett hátrány után magára talált, Stachnak több lövése is veszélyes volt, de Szkacskov és Sofron is megdolgoztatta Aranyt. Hajós kapott büntetést még a harmad hajrájában, és ezt a 19. percben értékesítette a Csíkszereda: Stach betett korongja közelről, Részegh Tamás korcsolyájáról csorgott be.

Hazai helyzetekkel kezdődött a második harmad, aztán Sofron kiállítása törte meg a lendületet, de a Sportklub ki tudta védekezni ezt az időszakot. A vendégek főleg távolról veszélyeztetettek, és hiányzott belőlük az az élesség, ami eddig megvolt. Egyenlő létszámnál a szeredaiak jártak közelebb az újabb gólhoz, Rokaly Szilárd közelről tesztelte Aranyt. A 28. percben Fowlie és Tamminen is büntetést kapott, a kettős fórt pedig fél perc alatt kihasználta a kékmezes csapat, Szkacskov lőtte be középről kíméletlenül a helyzetét. Próbálta fokozni az iramot a Fradi, Adorján több nagy védést is bemutatott. Közben egy veszélyes ellenakció végén Stach ziccerét Arany húzta le. A 36. percben két-két játékos kapott büntetést összeakaszkodás után, de gól nélkül pörgött le ez a periódus. A hajrában bátran lőttek a vendégek, de a szépítés nem jött össze.

A harmadik felvonásból egy perc telt el, amikor a Sportklub újabb gólt szerzett, Stach mattolta Aranyt. A Fradi próbálkozott, de továbbra is sok hibával játszott, míg a kék-fehérek kezdtek ünnepi ritmusban játszani. A 47. percben újabb balhé kerekedett, aminek a végén Hajós kapott 5 plusz véglegest. Emberhátrányban mégis több lehetősége is volt a vendégeknek, főleg Nagy Gergő volt aktív. Kógernek is le kellett ülnie, és még az ötpercesből is volt hátra, így a Csíkszereda kettős előnyben rohamozhatott. Kuljas botja eltört egy lövésnél, de Sofron góllal tudta befejezni az akciót – az elődöntő legjobbjának ez volt az első találata a fináléban. Eldőlt minden! Hazai büntetés következett, amit 12 másodperccel a lejárta előtt Nagy Gergő váltott gólra, ezzel szépített a Fradi. A vendégek folytatták a felzárkózást, az 55. percben Tamminen középre tett korongja egy hátvédről pattant be. A hajrában azonban Hegyi és Kóger is büntetést kapott, utóbbi véglegest, így pedig nem volt esélyük közelebb zárkózni a zöld-fehérektől. A Csíkszereda taktikusan tartotta a korongot, lövéssel sem igazán próbálkozott. Viszont az utolsó perc sem múlt el bunyó nélkül, Fowlie és Sofron, valamint McFadden és Szkacskov akadt össze. A Fradi még 25 másodperccel a vége előtt szerzett egy gólt, Nagy Gergő volt eredményes, de másra nem maradt idő.

A Sportklub megérdemelten nyert, parádés játékot tett le az asztalra, annak ellenére, hogy az utolsó perceket elszórakozta, és a Dunaújvárosi Dab-Docler és a DVTK Jegesmedvék után a harmadik csapat, amely megvédte bajnoki címét.

Rico Rossi csapatának ugyanakkor nem ért véget az idény, hiszen hátra van még a Gyergyói HK elleni román bajnoki döntő. Az előttünk álló héten pontot tesznek azon bajnoki meccsek végére is

Erste Liga, döntő, 5. mérkőzés
Csíkszeredai Sportklub – Ferencváros-Telekom 5-3 (2-0, 1-0, 2-3)
Gólszerzők:
Szkacskov (2., 29.), Részegh T. (19.), Stach (42.), Sofron (50.), illetve Nagy G. (53., 60.), Tamminen (55.).
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-1 a Sportklub javára.

Mestermérleg
Rico Rossi, vezetőedző, SC Csíkszereda: „Fantasztikus volt a találkozó, mindig egyedi érzés, amikor bajnokságot nyer egy csapat. Lenyűgöz, hogy egy ilyen kisváros ilyen hatalmas jégkorong hagyománnyal büszkélkedhet. Számos elvárás volt felém és a csapat felé, amikor ide érkeztem, de eddig sikerrel vettük az akadályokat. A döntő legnehezebb pillanata Salló sérülése volt mindannyiunknak, mélyre kerültünk, de nagyon örülök, hogy a fiatal hátvéd jól van és mi is visszakapaszkodtunk. Egyértelműen a serleg magasba emelése a legjobb pillanata a szezonnak."

Fodor Szabolcs vezetőedző, FTC-Telekom: „A Csíkszereda nagyon ránk jött már a találkozó elején, az első harmadban nem találtuk a játékunkat. A második harmadban némileg jobbak voltunk, de a helyzeteink nem akartak bemenni. A végén kapaszkodtunk, de sajnos kevés volt már az idő. Tudtuk már a keretek kialakításánál, hogy a Csíkszereda papíron is nagyon erős, ezt pedig a gyakorlatba is át tudták ültetni. Bejutottunk a döntőbe, ezzel pedig 29-szeres magyar bajnokok lettünk, amire büszkék lehetünk. A papírformát végül nem tudtuk borítani a döntőben."