Ezúttal jól rúgta a büntetőket a Sepsi, továbbjutott az Ekl-ligában!

Kilenc perc rövidzárlat sokba kerülhetett volna a háromszéki gárdának – svéd ellenfele lesz a következő körben.

A vártnál jóval nehezebben, büntetőrúgásokat követően, de bejutott az Európai Konferencia-liga harmadik selejtezőkörébe a Sepsi OSK labdarúgócsapata, miután a 3-1-es hazai győzelmet követően 2-0-ra kikapott Ljubljanában az Olimpijától. A következő fordulóban a svéd Djurgardens lesz a háromszékiek ellenfele.

Biztosnak tűnő, két gólos előnnyel és az első mérkőzésen mutatott jó teljesítményének magabiztosságával léphetett a Stožice Stadion gyepére a Sepsi és az első félidőben semmi nem is utalt arra, hogy Cristiano Bergodi fiainak meggyűlhet a baja a szlovén zöld-fehérekkel. Niczuly Rolandnak ugyan a 38. percben nagyot kellett védenie Mario Kvesiccsel szemben, a félidő legnagyobb helyzetét mégis Cosmin Matei puskázta el, aki a 44. percben az üres kapuba volt képtelen betalálni.

Úgy tűnt, a második félidőben is uralja a mérkőzést a Sepsi, egy kilenc perces rövidzárlat azonban akár végzetes is lehetett volna. A 61. percben ugyanis Kvesic kapáslövésből megszerezte a vezetést a szlovéneknek, a 70. minutumban pedig Aljaz Krefl le is dolgozta csapata hátrányát. Ráadásul a két gól között Pasco Estrada is kihagyott egy helyzetet…

A hajrára fordulva Mustafa Nukic és Cristian Barbut is eldönthette volna a továbbjutás kérdését mindkét csapat javára, de az eredmény nem változott – a hosszabbításban sem, pedig Branislav Ninaj a 120. percben megdolgoztatta a hazai kapust.

Jöhettek tehát a büntetők, a székely gárda szurkolóiban és játékosaiban pedig bizonyára felmerült, hogy tavaly a szlovákiai Spartak Trnava ellen bizony tizenegyesekkel véreztek el. Sőt, az Olimpija elleni odavágón két büntetőt is elvétettek. Csakhogy ezúttal Bogdan Mitrea, Alexandru Tudorie, Vitalie Damascan és Ion Gheorghe lába sem remegett meg, miközben a másik oldalon Nukic kapu mellé, Ivan Prtajim pedig az égbe rúgta a labdát.

Ha fölösleges izgalmak árán is, de továbbjutott a Sepsi, történelme során először, a következő fordulóban pedig a svéd Djurgardens lesz az ellenfele, amely kettős győzelemmel, 2-1, 2-0 arányban kiejtette a horvát Rijekát.

Bálint László csapata is továbbjutott

Bejutott a harmadik körbe a Bálint László edzette CSU Craiova is, amely az idegenbeli 1-1 után hazai pályán remek második félidőnek köszönhetően 3-0-ra legyőzte az albán Vllaznia együttesét Alexandru Mateiu (58.), Raul Silva (62.) és Valerica Gaman (80.) találataival. A kék-fehérek következő ellenfele az ukrán Zorja Luhanszk lesz.

A Saburtalo otthonában elszenvedett 1-0-s veresége után fordított a FCSB, amely változatos meccsen 4-2-re nyert. A bukaresti gárda már két góllal vezetett (Joyskim Dawa 44.), Malcolm Edjouma 55.), de a grúzok egyenlítettek. A hajrában aztán Florinel Coman (80.) és Risto Radunovic (87., tizenegyes) is betalált, így a piros-kékek jutottak tovább, ellenfelük pedig a Dunaszerdahely lesz, amely kettős győzelemmel múlta fölül a feröeri Vikingurt.

Negyedik romániai csapatként a Kolozsvári CFR is ott lesz az Ekl harmadik fordulójában, rá a fehérorosz Sahcjor Szalihorszk vár.

A Fehérvár és a Kisvárda hozta a kötelezőt

Miután történelme első nemzetközi mérkőzését 1-0-ra megnyerte a Kajrat Almati otthonában a Kisvárda, a visszavágót is behúzta ugyanilyen arányban az NB I. legutóbbi ezüstérmese (Jasmin Mesanovic 39.), akire a következő fordulóban a norvég Molde együttese vár.

A MOL Fehérvár megnyugtató, 4-1-es előnnyel utazott a Gabala otthonába és az is belefért, hogy 2-1-re kikapott az azeriektől: Rovlan Muradov (34.) góljára Budu Zizvivadze (44.) még válaszolt, Felipe Santos (72) azonban eldöntötte a mérkőzést. A vendégeknél a nagybányai Claudiu Bumba kezdőként a 62. percig volt a pályán, míg az első mérkőzésen gólt is szerző Adrian Rus nem volt a keretben: sajtóértesülések szerint hamarosan az olasz másodosztályú Pisába szerződik (ahol a magyar válogatott Nagy Ádám csapattársa lehet). A fehérváriak a következő fordulóban a moldovai Petrocub együttesével csapnak össze.

Búcsúzott viszont a Puskás Akadémia, amely idegenben 3-0-ra kikapott a Victoria Guimaraes otthonában, a visszavágón pedig gól nélküli döntetlenre végzett a portugálos ellen. A csángó származású Corbu Marius kezdőként a 64. percig volt a pályán.