Európa-bajnokságot megjárt magyar válogatottal erősít a Sepsi

A 24-szeres válogatott játékos legnagyobb sikereit a Ferencváros színeiben érte el.

Világbajnoki bronzérmes magyar válogatott játékost igazolt a Sepsi OSK labdarúgócsapata: Varga Roland a klub pénteki bejelentése szerint Háromszéken folytatja pályafutását.

A 32 éves jobbszélső támadó az MTK-ban nevelkedett, majd az olasz Brescia és Foggia érintésével került előbb Újpestre, majd Győrbe. A Rába-parti zöld-fehérekkel ugyan bajnokságot nyert, de legsikeresebb időszakát egy másik zöld-fehér gárdánál töltötte: a Ferencváros színeiben háromszor lett bajnok és Magyar Kupa-győztes is. A Fradival szerepelt az Európa Liga csoportkörében és Bajnokok Ligája selejtezőkön is. Az MTK-ban tett rövid kitérőt követően az egyesült arab emírségekben Ittihad Kalba, majd a lengyel Termalica volt Varga legutóbbi két állomáshelye. A Sepsihez egy évre kötelezte el magát, hosszabbítási opcióval.

Az egykori fradista közönségkedvenc a válogatott színeiben bronzérmet szerzett 2009-ben az U20-as világbajnokságon, majd a felnőttek között szerepelt a 2021-es Európa-bajnokságon, a portugálok elleni csoportkörben pályára is lépett.

Varga néhány héten belül a második magyarországi légiós, aki a Sepsihez szerződik a védő Tamás Márk után, aki szintén Lengyelországban szerepelt legutóbb.

A Sepsi keretében eddig egyetlen jobb szélső szerepelt Cristian Barbut személyében.