Román vereségek zsinórban – csíkiakkal a padon

Kovács és Becze-Máthé ezúttal sem kapott lehetőséget, el Sawy pedig nem tudott segíteni.

Folytatódik a román utánpótlás-válogatottak vesszőfutása, szombaton és vasárnap az U17-es, az U18-as és az U19-es együttes is vereséget szenvedett. A keretben vannak ugyan magyar játékosok, de eddig nem kaptak bizalmat.

A törökországi 4 Nemzet Tornáján például Becze-Máthé Mátyás kapus sem a házigazda elleni (0-2), sem pedig a Portugália elleni 0-1-es vereség alkalmából nem kapott szerepet. Az FK Csíkszereda hálóőre abban bízhat esetleg, hogy hétfőn, Spanyolország ellen talán beállhat a torna utolsó mérkőzésén.

Becze-Máthéékal ellentétben az U19-esek tétmérkőzéseket vívnak, méghozzá Európa-bajnoki selejtezőket, ráadásul hazai pályán. Mindez mit sem segít: a Lettország elleni gól nélküli döntetlent ugyanez az eredmény követte Litvánia ellen. Érdekesség, hogy a csoport négy eddigi mérkőzése közül három is 0-0-val ért véget! Egyedül Ausztria tudta legyőzni Litvániát 2-0-ra, ennek megfelelően vezeti is a csoportot 4 ponttal, megelőzve a 2 pontos Romániát és Lettországot, valamint az 1 pontos Litvániát.

Két döntetlenje után Románia kedden Ausztria ellen vívhatja ki a csoportgyőzelmet. Kérdés, hogy Kovács Márk akkor szerepet kap-e, mert eddig nem léphetett pályára. Nem úgy az FK Csíkszereda másik játékosa, Omar el Sawy: a lettek ellen a 75. percben állt be, a litvánok ellen pedig a 61. percig volt a pályán.

És ha mindez nem lenne elég, az U17-es csapat 3-1-re kikapott Csehországtól a Lengyelországban zajló Syrenka Kupa második fordulójában. Az elsőben 2-1-re maradt alul Norvégiával szemben…

fotó: frf.ro