Másodikként is továbbléphetnek a csíkiak

Visszalépett a Karaganda.

A C csoportból való továbbjutásról az Angers Ducs – Csíkszeredai Sportklub találkozó dönt, ám péntek este a kazah Szarjarka Karaganda bejelentette, hogy visszalép a sorozattól és nem tudja vállalni a sorozat harmadik selejtezőcsoportját. A Karaganda visszalépésével tehát üresen maradt az E csoport, ahol a házigazda Cardiff, a lett Zemgale Jeglava volt még érdekelt, illetve a C csoport győztese. A nemzetközi szövetség gyorsan döntött a negyedik csapat kilétéről. A második selejtezőkör két csoportjának (C és D) legjobb második helyezettje lehet ott Cardiffban november 18-20. között.

A Sportklub előtt tehát megnyílt az út, de mindenképp pozitív eredmény kellett a továbbjutáshoz az Angers ellen, amely összecsapást tegnap este lapzárta után ért véget. A másik ágon ugyanis a két jó erőkből álló Asiago Hockey, valamint a szlovén Acroni Jesenice valósággal megsorozta török és szerbiai ellenfelét a Buz Adam Isztanbult, valamint az Újvidéki Vojvodinát. Két forduló után az Asiago 23–3-as, míg a Jesenice 12–2-es gólaránnyal állt. Ellenben a C csoportban az Angers 20–5-el, míg a Sportklub 10–2-vel állt.