Erdély

Nem bírt a mumusával a CFR és nem tudott élni azzal, hogy a listavezetőt tönkreverték Erdélyben

Egyszerűen képtelen nyerni az Arad, Varga nélkül nem ment a Sepsinek

Egyetlen erdélyi győzelem született a labdarúgó Szuperliga 20. fordulójában, igaz, azon a mérkőzésen, amelyen a legkevésbé számíthattunk rá: a legutóbbi négy bajnokijából hármat is elveszítő, újonc Hermannstadt 4-0-ra lezúzta a listavezető Farult. A kínálkozó eséllyel nem tudott élni a Kolozsvári CFR, amely az utolsó pillanatban veszített pontot Botosaniban (1-1). Szintén nem tudta megtartani előnyét a Sepsi és 1-1-re végzett a Voluntari ellen, míg Kolozsváron nem született gól az Universitatea és az UTA Arad közötti „erdélyi derbin”.

Ünnepeltek Nagyszebenben a szurkolók és a játékosok már a mérkőzés előtt, hiszen több évnyi száműzetés után a Hermannstadt végre beköltözhetett felújított otthonába. A legutóbbi négy bajnokiján nyeretlen hazaiak eufóriája a 2. percben tovább fokozódott, amikor Silviu Balauru közeli fejessel megszerezte a vezetést (fotó). A 26 éves középpályás góllal kezdte a második félidőt is, az 54. percben egy mintaszerű kontra végén talált kapuba. Innentől kezdve azonban sajnos Bogdan Dumitrache játékvezető és a VAR vette át a főszerepet. A 66. percben előbb a konstancai Mihai Popescu kapott pirosat egy durva belépő után a videobíró vizsgálata után, majd tíz perccel később Saeed Issah is mehetett zuhanyozni, így létszámban kiegyenlítődtek a csapatok. Az eredményjelzőn viszont nem, mert a 71. percben Valentin Buhacianu, majd a katari világbajnokságot idézően a 114. (!) percben Petrisor Petrescu növelte a hazaiak előnyét – egyaránt a VAR segítségével megítélt büntetőt követően.

Nem bírt mumusával a címvédő

Nem igazán tudott élni a listavezető botlásával az első számú üldöző Kolozsvári CFR, amely a 91. percben kapott góllal hagyott pontos Botosani-ban. Pedig a hazaiak 6 forduló óta nyeretlenek, a legutóbbi négy játéknapon ráadásul egyaránt kikaptak. Nem is akárhogy, az előző fordulóban a Farul otthonában 8-0-ra semmisítették meg őket, a hét közben pedig a FCSB-től a Román Kupában kaptak ki 2-0-ra.

Akár kolozsvári kiütés is lehetett volna a dologból, de az első félidőben Daniel Birligea és Rangelo Janga is egy az egyben maradva a kapussal rontotta el a ziccert, Cristian Manea bedobása után (!) pedig Lovro Cvek közelről a felső lécre fejelt. Néhány perccel később ugyanaz a Manea volt az előkészítő, ezúttal már lábbal, Cvek pedig be is fejelte első bajnoki gólját a CFR színeiben. Semmi nem utalt arra, hogy az erdélyiek nem viszik el a három pontot, a 91. percben azonban Mihai Roman éles szögből leadott lövése után a labda átvánszorgott Simone Scuffet lábai között, a hosszún érkező Andrei Dragunak pedig már csak az üres kapuba kellett gurítania egy méterről.

Botosani-ban 13 bajnokiból csak négyet tudott megnyerni a CFR és 6 vereséget szenvedett el. A bajnoki címvédőre csütörtökön a korábbról elhalasztott mérkőzés pótlása vár a FCSB ellen Bukarestben, majd 20-án a Hermannstadt elleni hazai mérkőzéssel búcsúzik az évtől.

A kupában jobban ment a Sepsinek

Alig néhány nappal azután, hogy a Román Kupa csoportkörében a Sepsi odahaza 4-0-ta kiütötte a Voluntari-t, a bajnokságban csak 1-1-es döntetlenre futotta erejéből a bordó-fehérek ellen a Sepsi Arénában. Niczuly Roland és Tamás Márk végig a pályán volt, a kedden duplázó Varga Roland viszont a második gólja után elszenvedett sérülése miatt ezúttal hiányzott. Az első félidőt a Sepsi uralta és Alexandru Tudorie góljával a 21. percben meg is szerezte a vezetést. A szünet után azonban fordult a helyzet és Adam Nemec a 76. percben megérdemelt döntetlenhez segítette hozzá a Voluntari-t.

A Sepsi szombaton az ellen a Kolozsvári Universitatea ellen zárja a szezont, amely gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán az UTA Arad ellen. Egyik csapat sincs jó formában, a kolozsváriak legutóbbi négy bajnokijukat nem tudták megnyerni és ezeken a találkozókon összesen egy gólt lőttek, míg az UTA immár 10 bajnoki óta nyeretlen. Ami egyben azt jelenti, hogy Bálint László visszatérése óta még várat magára az aradiak első győzelme. Idén utoljára vasárnap a Rapid ellen próbálkozhatnak odahaza.

A fordulót követően a 44 pontos Farul előnye már csak 3 egységre csökkent a CFR-el szemben, amely csütörtökön akár be is érheti az éllovast, ha nyerni tud a 35 ponttal a harmadik helyre feljövő FCSB otthonában. A Hermannstadt győzelmével megelőzte a Sepsit és feljött a felsőházi rájátszást jelentő 6. helyre a maga 30 pontjával, míg a Sepsi egy ponttal és egy hellyel lemaradva követi őket. Egészen más céljai vannak, nevezetesen a kiesés elkerülése, az Universitateának és az UTA-nak: előbbi 19 ponttal 14., utóbbi 18 ponttal 15. a tabellán. Azaz utolsó előtti.