Történelme egyik legnagyobb győzelmét aratta a Nagyvárad!

Mark Ogden és Erick Neal vezetésével győzelemmel kezdte a középdöntőcsoportot az erdélyi együttes.

Bravúros győzelemmel kezdte a férfi kosárlabda FIBA Európa Kupa második csoportkörét a Nagyváradi VSK, amely 82-80 (24-19, 16-24, 25-18, 17-19) arányban nyerni tudott a hatszoros német bajnok Brose Bamberg otthonában. „Ez a nagyváradi kosárlabda egyik legnagyobb győzelme nemzetközi szinten”, áradozik a klub honlapja.

Puskagolyóként kezdte a mérkőzést az erdélyi gárda, amely adott pillanatban már 21-10-re is vezetett, az első negyedet meg is nyerte 24-19-re. A rövidke pihenő után viszont elkapták a fonalat a németek, akik 29-29-nél egyenlítettek (ez volt az első alkalom 0-0 után, hogy a két csapat egálra állt), majd 35-32-nál először szerezték meg a vezetést is.

A második félidő 43-40-es germán előnnyel kezdődött, de nem örülhettek sokáig a felső-frankföldiek, mert a Nagyvárad gyorsan visszavette a vezetést, mi több, 45-44-ről elment 58-48-ra, a negyed végén pedig 65-61 volt a vendégek javára.

Az utolsó tíz percben jó ideig kényelmes, 6-7 pontos előnnyel vezetett a Nagyvárad, ám a németek nem adták fel és 73-72-re felzárkóztak. Innentől kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok, Erick Neal duplájával végül a partiumiak beállították a 82-80-a végeredményt – 1:24 perccel a vége előtt.

Mark Ogden 18, Neal (fotó, fehérben) pedig 17 ponttal vette ki a részét a Nagyvárad győzelméből. Az erdélyiek december 21-én azt a lengyel Anwil Wloclaweket látja vendégül, amely a csoport másik meccsén nagyon simán, 92-63 arányban legyőzte a ciprusi Keravnosz BC együttesét.