Gólokban gazdag meccsen Sportklub vereség

Összeomlás a záró harmadban.

Hétközi román bajnoki mérkőzéssel vette kezdetét az „ünnepi hokihét”, hiszen a Galaci VSK a Csíkszeredai Sportklubot fogadta. A címvédő csíkiak ezúttal is sovány kerettel voltak kénytelenek kiállni, hiszen az U20-as világbajnokságon érdekelt Bajkó Csongor hiányzott, akárcsak az eltiltását töltő és sérülésekből épülőben levő Garett Clarke, Gecse Hugó, Láday Tamás, valamint Casaneanu Eduard.

A találkozó sem kezdődött jól vendég szempontból, hiszen már a 10. másodpercben hátrányba kerültek a csíkiak és bár a harmad felét átlépve Részegh Tamás egyenlített, a szünetre mégis a hazaiak mehettek előnnyel. A második harmadban összekapta magát a címvédő és előbb Péter B., majd Sofron és végül Szkacskov volt eredményes megfordítva az állást.

A mérkőzés döntő pillanata a harmad végén következett be, miután a játékvezetők egyszerre három csíkit – Reisz, Péter B. és Kubát – küldtek ki a büntetőpadra, ráadásul a cseh hátvédet sportszerűtlen viselkedését az öltözőbe parancsolták. Az amúgy is vékony, öt fős, hátvéd sor tovább csökkent.
A csapat ezt a hiányt már nem tudta kompenzálni a zárófelvonásban. A vendégek a záró harmadban zsinórban szerzett három góljukkal megfordították az állást. Erre még volt válasz Sofron révén, aki az 57. percben egyenlített, de 34 másodperccel a vége előtt Sabanov bevitte a győztes galaci találatot.

Román bajnokság, eredmény
Hétfő: Galaci VSK – Csíkszeredai Sportklub 6–5 (2–1, 0–3, 4–1) /Kiricsenko (1., 41., 49., 53.), Szurszov (15.), Sabanov (60.), illetve Részegh T. (13.), Péter B. (22.), Sofron (25., 57.), Szkacskov (39.)/.

Fotó: Sorin Pana / Sportul Ilustrat / facebook