Negyedszer is gyergyói siker a székely rangadón

A Sportklub csak futott az eredmény után.

A bajnok Csíkszeredai Sportklub egyszer egyenlített, majd kétszer is visszajött egy gólra, vezetnie azonban nem sikerült, a sokáig nyílt székely rangadót így végül megérdemelten nyerte meg a második helyen szilveszterező Gyergyói HK.

A hazai kapuban Rinne, a vendégeknél Adorján kezdett; a meccs egyben román bajnoki is volt, a Gyergyó a legutóbbi, brassói meccsével megegyező kerettel állt fel, a szeredaiak háromsoroztak, a légiósnak számító játékosok közül csak a két cseh, Kubát és Vesely volt ott a jégen.

Telt ház előtt, kiváló hangulatban Vargyas László ünnepélyes korongbedobása után vette kezdetét a derbi, köztetszést kiváltó jelenetsorral: Tranca nyitásként a vendégkapu mögött borította fel véletlenül a játékvezetőt. A felesleges ismerkedési körökre nem pazarolták az időt a felek, előbb Szkacskov, majd a túlvégen Császár hagyott ki egy-egy nagy gólhelyzetet, utóbbi szépségdíjas megmozdulás után. Alig öt perc után megszerezte a vezetést a GYHK, rögtön első emberelőnyét kihasználva: szép korongjáratás után a jól helyezkedő Sylvestre kapta a pakkot az alapvonal mögül, ki is lőtte a lepkés hosszút. Nem sokkal később egy újabb hazai fór kihasználatlanul maradt, válaszul a szeredaiak egy 5 a 3 utáni szimplát már bevertek: Salló passzából Péter Balázs egalizált.

A középső etap újabb kihagyott Szkacskov-lehetőséggel indult, majd a 24. percben a Gyergyó megint kihasznált egy emberelőnyt nagy triója révén. Ezúttal Orban kapta a jobbszélen Bodótól, nem első szándékból, a megfelelő pillanatot okosan kivárva játszotta be középre Vinczének, aki szezonbeli 19. találatával éppen kiszolgálóját érte be. A mérkőzés felénél Szigeti kanyarodott be a kapu elé Reiszt megkerülve, utóbbi futballistákat megszégyenítő becsúszással kaszálta el, félóra alatt negyedik fórjukban csak helyzetekig jutottak a hazaiak. A kiegészülés után viszont érdekes góllal már 3-1-re ment a Gyergyó. Egy saját harmados korongszerzés után Szigeti lépett ki, Adorján alatt átvánszorgott a pakk, a kapu elmozdult, s bár elsőre úgy tűnt, nem emiatt csorgott végül mellé, a bírák videózást követően gólt ítéltek. Egyből érkezett a válasz, egy percre rá a gyergyóiak szórakoztak el egy korongot a támadóharmadban, Szkacskov lefordulása után középre bepasszára tökéletes ütemben érkezett meg a kapu elé Kubát, minimális hazai előnnyel korcsolyázhattak le a felek az utolsó szünetre.

A harmadnyitó Szkacskov-sansz a záró húsz perc elején is megvolt, majd Sofon kerülhetett volna ziccerbe, ám elpattant az ütőjéről a pakk. A játékrész derekán újabb gyors gólváltás történt. Előbb Jalonen használta ki nagy góllal a csíki védelem teljes zavarodottságát, majd Kubát felelt rá hasonló bombával: Rokaly Szilárd tartott meg egy korongot az offenzív zónában, áttette a cseh bekknek, aki egy ijesztés után nagyon kilőtte a sarkot, csapata harmadik, önmaga második gólját szerezve. Ha már szilveszter, a rangadót végül a meccset keretbe foglaló Sylvestre döntötte el 5 perccel a vége előtt, Vincze kékvonalas korongszerzése után, szép cseleket követően mattolta Adorjánt. A Sportklub a találkozó végén még megpróbálkozhatott egy másfél perces dupla fórral is, de ebből már nem sikerült közelebb férkőznie, ehelyett Orban üres kapura kialakította a 6-3-as végeredményt.

A bajnok így hiába üldözte végig riválisát, idénybeli négyből negyedik székely derbijét is elbukta, s meglepetésre csak a 6. helyen zárja a naptári évet. A második pozícióban szilveszterező Gyergyó január 3-án a FEHA19-et fogadja, a székesfehérvári farmegyüttes két nappal később Csíkszeredába látogat.

Fotó: ersteliga.hu