Erdély

Újabb biztos győzelem Perthben


Románia és Magyarország is megszerezte második győzelmét a világbajnokságon.

Megszerezte második győzelmét is az Ausztráliában zajló minifoci világbajnokságon Románia és Magyarország, ezzel gyakorlatilag máris továbbjutottak a csoportból.

Az első fordulóban Nigéria ellen aratott 10-0-s győzelem után Klein Lászlóék önbizalomtól duzzadva léphettek pályára csütörtökön Ukrajna ellen. Azt mindenki tudta, hogy a keleti szomszédok ellen szorosabb lesz a mérkőzés, Románia azonban magabiztosan nyerte meg második csoportmeccsét is.

A vezetést Ionut Alecu szerezte meg egy remek góllal, az igazi ínyencség viszont Mircea Ungur nevéhez fűződik, aki mintegy 35 méterről emelte át az ukrán kapust, megduplázva ezzel csapata előnyét. A szünet után aztán Dragan Paulevici tette biztossá a román győzelmet, amit az ukránok szépítő találata sem veszélyeztetett már.

A Marosvásárhelyi Nova Vita kapusával, Klein Lászlóval felálló Romániára szombaton a 3 pontos Libanon vár, a mérkőzés tétje a sárgák számára a csoportelsőség.

Szintén a csoport első helyének megszerzésért játszhat szombaton Magyarország is, amely Szaúd-Arábia után Angliát is legyőzte. Nem is akárhogy, hisz a magyar válogatott 9-0 arányban múlta fölül a brit csapatot.

fotó: facebook.com