Három vereség után nyert ismét a Kolozsvár az Eurokupában

Győzelmének köszönhetően az U-BT elmozdult a kieső helyről.

Három vereséget követően Ljubljanában végre nyerni tudott a férfi kosárlabda Eurokupa 11. fordulójában a Kolozsvári U-BT csapata, aminek köszönhetően elmozdult a kiesést jelentő utolsó előtti helyről. Az erdélyiek még október végén odahaza fölényes, 94-76-os győzelmet arattak a Cedevita Olimpija Ljubljana ellen, most pedig 88-80-ra (24-15, 17-19, 18-23, 29-23) tudtak nyerni.

Remekül kezdtek Kuti Nándorék, pillanatokon belül elléptek 12-2-re, majd 18-5-re, az első negyedet pedig meg is nyerték 21-15-re. Ugyan a szlovének elkezdték ledolgozni hátrányukat, a folytatásban kevés jel utalt arra, hogy gond lehet: 41-26-ra is vezetett az U-BT, végül 41-34-es előnnyel vonulhatott pihenőre.

Az igazi izgalmakat a harmadik negyed hozta el, amikor az Olimpija 41-41-nél egyenlíteni tudott –a mérkőzésen először! Karel Guzman hármasával ekkor még visszavette az előnyt a Kolozsvár, nemsokára viszont már a hazaiak vezettek – először a találkozó során - 50-49-re. Ismét Guzman válaszolt egy duplával, de a szlovének 54-51-re, majd 57-56-ra is vezettek. Mint később kiderült, utoljára, a harmadik játékrész végén ugyanis ismét vendégelőnyt, 59-57-et mutatott az eredményjelző.

Az utolsó negyed nagy részében magnyugtatónak tűnő, 7-9 pontos előnnyel vezettek az erdélyiek, ám a hajrára a szlovénok feljöttek 84-80-ra. Ekkor viszont Patrick Richard 5 és Nemanja Gordics egy pontjával az U-BT meglépett és beállította a 88-80-as végeredményt.

Ami a pontokat illeti, egyetlen kolozsvári játékos sem tudott kiemelkedni, de öten is tíz pont fölé jutottak: Shepherd Kasey, Andrija Sztipanovics és Jalen Jones 14, Stefan Bircsevics 13, Patrick Richard pedig 11 ponttal zárt. Kuti Nándor 4 és fél perc alatt nem tudott eredményes lenni.

Az U-BT 4 győzelemmel és 7 vereséggel elhagyta a kiesőhelyeket és egyet előrelépve az A csoport 8. helyéről várja a folytatást: január 24-én Velencében az Umana Reyer vendége lesz a kolozsvári gárda.