Kettős vereséggel búcsúzott Európától a Sepsi!

A lyoniak a visszavágón sem adtak sok esélyt a háromszékieknek – a két gárda három pazar és egy egészen gyenge negyedet produkált.

Búcsúzott a női kosárlabda EuróKupától a Sepsi SIC csapata, miután az első mérkőzésen elszenvedett 91-76 arányú vereséget követően szerda este hazai pályán 87-83-ra veszített a francia LDLC Asvel Femine csapata ellen, így 178-159-es összesített eredménnyel kiesett a nyolcaddöntőben.

Ugyan a végeredmény szoros mérkőzést és nagy küzdelmet sejtet, az igazság az, hogy a lyoni csapat a Sepsi Arénában sem adott sok esélyt ellenfelének. Bizonyítja ezt, hogy a hazaiak 42-42-nél tudtak először egyenlíteni és mindössze kevesebb, mint egy percig vezettek: az utolsó negyed elején 68-67-re. Érdekesség, hogy a két gárda igazán remek három játékrészt produkált, a harmadik negyedben viszont mindössze 22 pontot hoztak össze együtt: kevesebbet, mint a másik három bármelyikében csapatonként!

A franciák rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, az első negyed derekán már 25-18-ra vezettek és 25-21-re nyerték az első tíz percet. A második játékrész elején is őrizte 6-7 pontos előnyét az Asvel, majd a Sepsi egyre inkább fölénybe került. Ennek következtében 42-42-re egyenlítettek a zöld-fehérek, a pihenőre mégis 47-45-ös vendégelőnnyel vonultak a csapatok.

A harmadik negyedben 53-53-nál ismét egalizálni tudott a Sepsi, innen azonban 61-53 lett oda a játékrész végére. A háromszékiek nem adták fel, a negyedik negyed elején Britney Jones triplájával 68-67-re át is vették a vezetést, de előnyüket kevesebb, mint egy percig tudták megtartani. A hajrában 70-70-ra még sikerült egyszer egyenlíteni, de a franciák kétséget sem hagytak afelől, hogy ki nyeri a mérkőzést. Arról nem is beszélve, hogy a Sepsinek 15 pontos hátrányt kellett volna ledolgoznia a továbbjutáshoz.

A hazaiak legeredményesebb játékosa a 17 pontig jutó Bethy Mununga volt, míg Khadijah Cave 14, Maria Jespersen, Annemarie Gödri-Parau és Boriszlava Hrisztova 11 pontig jutott. Gereben Lívia 20 perc alatt 7 ponttal segítette csapatát, Orbán Nikolett viszont nem kapott lehetőséget.