Két gólos hátrányt dolgozott le a Sepsi, de még nyeretlen idén

Nem megy a nagyszebenieknek, megérkeztek a kiesőzónába!

Két erdélyi csapat zárta hétfőn a román labdarúgó SzuperLiga 25. fordulóját és mindkettő két gólt kapott. Ám amíg a Sepsi le tudta dolgozni hátrányát hazai pályán a Chindia Targoviste ellen, addig a Hermannstadt pont nélkül távozott a Petrolul otthonából.

Hazai helyzetekkel kezdődött a mérkőzés Sepsiszentgyörgyön, de Pavol Safranko csúsztatása a lécen csattant, majd valamivel később a középen berobbanó Mario Rondon közelről Catalin Cabuzba lőtt. A kihagyott helyzetek gyorsan megbosszulták magukat, amikor a 20. percben egy bal oldali beívelésre Niczuly Roland rossz ütemben mozdult ki kapujából, Mihai Balasa pedig rosszul számította ki a labda ívét, így Godberg Coopernek nem volt könnyű dolga a kapuba bólintani. Mi több, a 44. percben Rassambeck Ahmatov kettőre növelte a vendégek előnyét: a csecsen menekültként Franciaországban felnövő középpályás 17 méterről bombázott a kapuba. Ezzel azonban még nem volt vége az első félidőnek, mivel a ráadás 4. percben Rondon közelről szépített.

Sőt, az 56. percben egy hatalmas kapu előtti kavarodás végén Safranko kiegyenlített. A Sepsi visszajött a meccsbe, ám paradox módon ez a Chindia játékosait tüzelte fel: Daniel Popa lövésénél Niczuly jóvá tett valamit az első gólnál elkövetett hibájából, majd Marco Dulca lövését is kiütötte, végül Daniel Celea emelt látványos mozdulattal, kevéssel egykori csapata kapuja mellé.

A véghajrá igazán drámaian alakult, a 92. percben ugyanis Sergiu Bus lövését védte Niczuly, majd a 95. percben Marius Stefanescu öt méterről leadott lövését blokkolták a vendégek védői. A szöglet után a kipattanót Rares Ispas tűzte kapura jó 19 méterről, futtából, de Cabuz hatalmas bravúrral megakadályozta, hogy a Sepsi otthon tartsa mind a 3 pontot.

Nem kezdte jól az évet a Sepsi, hiszen a Rapid ellen elszenvedett 3-0-s vereség mellett két döntetlen eddig a mérlege (Mioveni 1-1, Chindia 2-2), míg a nacionalista bekiabálások miatt félbeszakadt FCU Craiova elleni meccs kapcsán a Román Labdarúgó Szövetség Fegyelmi Bizottsága már két ülésén sem tudott dönteni egy viszonylag egyértelmű ügyben…

Igazolással reagált a pontlevonásra a Hermannstadt

Szintén nem kezdte jól az évet a Hermannstadt, amely tavaly decemberben a címvédő Kolozsvári CFR otthonában aratott győzelemmel búcsúzott 2022-től, 2023-ban viszont egy döntetlen mellett immár harmadik vereségét szenvedte el a Petrolul otthonában. A meccs embere Okuchukwu Irobiso lehetett volna, aki előbb a 16. percben labdát szerzett az utolsó emberkét ügyetlenkedő Florin Bejantól, majd gólpasszt adott a brazil Jairnak, a 46. percben pedig maga fejelt gólt egy szöglet után. Csakhogy az 56. percben a nigériai támadó megkapta második sárgáját, ám a Hermannstadt nem tudott élni az emberelőnnyel, az eredmény pedig már nem változott.

A nagyszebeniek dolgát az sem könnyíti meg, hogy a svájci Lausanne-ban székelő Nemzetközi Sportdöntőbíróság jóváhagyta a meg nem térített adósságok miatt a klubot sújtó 9 pontos levonást, amivel a csapat a kiesőzónába esett vissza.

A kialakult helyzetre reagálva az egyesület hétfőn leigazolta Gabriel Iancut. A 28 éves csatár alig néhány nappal korábban bontotta fel szerződését a FCU Craiovával. A Hermannstadt lesz a 4-szeres román válogatott 9. klubja. Iancu megfordult Törökországban, Lengyelországban és Oroszországban is, a román élvonalban 172 mérkőzés és 46 gól szerepel a neve mellett.

Huszonöt fordulót követően az 52. pontos Farul ismét visszavette az első helyet az 50 pontos Kolozsvári CFR-től, míg a FCSB 47 ponttal feljött a 3. helyre. A Sepsi a felsőházi rájátszást jelentő 6. helyen áll 34 ponttal, míg a Hermannstadt a büntetés következtében a megmaradt 25 pontjával már csak a 13., a Kolozsvári Universitatea 24 ponttal a 14., az Aradi UTA 23 ponttal pedig a 15., azaz utolsó előtti helyen áll.