Megszakadt a Sepsi sorozata, a hajrában jött a baj Videó

A háromszékiek lecsúsztak a tabella éléről is, nehéz idők elé néznek.

Megszakadt a román labdarúgó élvonalban szereplő Sepsi OSK győzelmi sorozata, miután az együttes a SzuperLiga 3. fordulójában csak 1:1-es döntetlenre volt képes hazai pályán a Dinamo ellen. Mindezt azt követően, hogy Bernd Storck legénysége az idény első két játéknapján előbb 1:0-ra legyőzte a Iasi-t, majd 2:1-re a Buzaut.

A Niczuly Rolanddal és Varga Kevinnel a kezdőben felálló Sepsi már a 8. percben hátrányba kerülhetett volna, ha előbbi nem védi Hakim Abdallah közeli lövését. Néhány perccel később érkezett a válasz is, de Cosmin Matei lövését az egyik védő szögletre mentette.

A 29. percben aztán már vezetett a Sepsi, amikor Bogdan Otelita ívelt át jobbról, a bal oldalon érkező Florin Stefan pedig közelről a kapuba lőtte a labdát (1:0).

Az első félidőben ugyan fölényben játszott a Sepsi, de igazán veszélyes már nem tudott lenni. A szünet után viszont már inkább a Dinamo akarata érvényesült. A 61. percben Abdallah még csak a kapufát találta el, a 74. minutumban viszont Petru Neagu 13 méterről, középről, kiegyenlített (1:1).

A bekapott gólra a Sepsi nem tudott válaszolni, így megszakadt a két fordulóból álló győzelmi sorozata. Bíztató viszont, hogy immár zsinórban 14 bajnoki óta (február vége óta) mindig sikerült gólt szereznie.

A meccs krónikájához tartozik, hogy Varga a 61. percig volt a pályán, míg Gyenge Szilárd, Sigér Dávid és Kecskés Ákos a kispadon maradt. Utóbbi, hosszú sérülését követően, április vége óta először kerülhetett be a meccskeretbe.

A bajnoki tabellán a Sepsi 7 pontjával az egy góllal jobban álló Galac mögött a második helyre csúszott vissza és nehéz időszak elé néz, hiszen a következő két fordulóban a bajnokaspiráns Rapid és CSU Craiova lesz az ellenfele.

A játéknap folytatásában a Kolozsvári CFR vasárnap 22.00 órai kezdettel a CSU Craiovát fogadja, majd hétfőn 19.00 órától Aradon csap össze az UTA és a Kolozsvári Universitatea.