Gumidefekt és törött felfüggesztés sem állította meg Gyenest

A szatmári versenyző 21. alkalommal is be tudta fejezni a világ legnehezebb terep rali versenyét.

Folytatódik Gyenes Emánuel kitűnő sorozata, a szatmárnémeti motoros ugyanis 21. alkalommal is célba tudott érni a Red Bull Romaniacs-en, ezzel az egyedüli a világon, aki az összes kiírását teljesítette a világ legnehezebbnek tartott terep rali versenyének.

A Dakar ralit már 12 alkalommal befejező Gyenes ezúttal is a második legnehezebb kategóriában, a Silver mezőnyében indult és a 15. helyen ért célba. A négy nap alatt 22 óra 21 percet és 26 másodpercet töltött a nyeregben, 2 óra 18 percnél többet, mint a kategória győztese, a magyar Ott Kornél.

A verseny természetesen nem nélkülözte a különböző kalandokat. Az első nagy Gyenes egy vasútátjárónál akkorát ugratott, hogy nekiütközött az előtte haladónak, aminek következtében eltörött a fényszórója. A harmadik nap egy sziklának ütközött, amit az egyik lábujja bánt, amely alaposan megdagadt. Az utolsó napon pedig előbb gumidefektet kapott, majd a motor felfüggesztésében törött el valami, de Mani így is beért a 15. helyre.

Ami a további mezőnyt és az erdélyi magyarokat illeti, a Bronz kategóriában Ferent Lóránt a 155. helyen ért célba, az Iron mezőnyében pedig Barabás Ignác 114., Varga Zsolt pedig 115. lett a hagyományosan Nagyszeben környékén rendezett Red Bull Romaniacs-en.