Erdélyi rangadót nyert a Sepsi, tovább tart a forradalom a kapuban Videó

A két piros-fehér gárda nem túl eseménydús meccsén egy egyéni villanás döntött.

A Sepsi nyerte a román labdarúgó élvonal piros-fehér mezes erdélyi csapatainak rangadóját, miután szombat este, hazai pályán 1:0-ra legyűrte az Aradi UTA gárdáját. A találkozót Cosmin Matei villanása döntötte el.

Valentin Suciu edző mindenkit meglepett, amikor az előző fordulóban a csapatkapitány Niczuly Roland helyére az élvonalban még pályára nem lépő Gyenge Szilárdot állította a Sepsi kapujába. A húzás bejött, a csapat 4:0-ra nyert Nagyszebenben, a Csíkszeredától a nyáron szerződtetett Gyenge pedig az Arad ellen is a kapuban maradt.

Sok dolga nem volt, az első félidőben csak Joao Pedro gyengécske távoli lövését kellett magához ölelnie. A másik kapu előtt sem volt nagyobb a mozgás, a félidő elején Sherif Kallaku kínálta meg egy életerős lövéssel Robert Popa kapust, majd a 44. percben, egy bedobás utáni kavarodás végén Cosmin Matei lőtte ki az ötös sarkának közeléből a vendégek kapujának hosszú alsó sarkát (1:0).

A szünet után a UTA próbált aktívabb lenni, de Andrej Fábry lövését leszámítva túl sok dolgot nem adtak Gyengének. A Sepsi se volt sokkal veszélyesebb, Darius Oroian lövését Popa hárította – és ezzel össze is foglaltuk az eseményeket.

A Sepsiben Sigér Dávid a 88. percben lépett pályára, míg Gedő Hunor harmadik számú kapusként maradt a kispadon, a Arad csapatában pedig Zsóri Dániel a 78. percben kapott játéklehetőséget.

A székelyföldi gárda tehát zsinórban másodszor nyert kapott gól nélkül, míg az UTA két döntetlen és két győzelem után szenved ismét vereséget a SzuperLIgában.