Erdély

Magyarellenes támadás érte a Sepsi OSK csapatbuszát


Megrongálták, majd román zászlóval pózoltak a jármű mellett.

Bár ebben az idényben élvonalbeli szereplése miatt az FK Csíkszereda áll a magyarelllenesség középpontjában, ezúttal a Sepsi OSK is célkeresztbe került. 

Történt ugyanis, hogy vasárnap hajnalban megrongálták a Sepiszentgyörgy utánpótláscsapatának buszát, amelyre felfestették a 

"România"-

feliratot, illetve a Boys Craiova ultracsoport nevét is ráfújták a jármű oldalára, ezzel jelezve, hogy craiovai ultrák álltak a támadás mögött. A közösségi médiában meg is osztottak egy fotót a tettükről.

Az alábbiakban közöljük a Sepsi hivatalos közleményét, amiből kiderül, hogy a hatóságokhoz fordul az ügyben a klub. 

„A Sepsi OSK határozottan és egyértelműen elítéli a november 1-jéről 2-ára virradó éjszaka, Craiován elkövetett vandalizmust, amely klubunk akadémiájának autóbuszát érte. A járművet ma reggel megrongálva, festékszóróval lefújva találták.

Ez a cselekedet méltatlan a sport szelleméhez és a labdarúgás alapvető értékeihez; távol áll a tisztelettől és a fair play elveitől.

A Sepsi OSK hivatalos panaszt nyújt be az illetékes hatóságokhoz, és kéri az elkövetők mielőbbi azonosítását, valamint felelősségre vonását.”

Végül nem sikerült revansot venni a pályán a történtek miatt, és a Sepsi 2-1-re kikapott az Universitatea Craiova elleni bajnoki mérkőzésen az Ifjúsági Liga alsóházi rájátszásában. 

Forrás: Székely Sport

Fotó: Sepsi OSK/Facebook