Nehéz dolga lesz innentől a Kontinentális Kupában a Gyergyói Hoki Klubnak
Az első mérkőzését elvesztette a GHYK, így kevés esély maradt a továbbjutására.
Amint arról az Erdély Sport is beszámolt, a Gyergyó Hoki Klub nem bírt a papíron legkönnyeb ellenfelével, a Cortinával, amely ellen hiába jött vissza hátrányból, a véghajrában az olasz együttes megnyerte a mérkőzést.
A Kontinentális Kupa második körében még két találkozó vár a gyergyóiakra, előbb a francia házigazda Ducs d’Angers lesz az ellenfél, amit a lett Riga követ majd.
A négyfős csoport első két helyezettje jut be a döntőbe. Jelen állás szerint ez a két csapata a Cortina és az Angers lenne, hiszen mindkét csapat sikerrel vette az első találkozóját, utóbbi 6-4-re múlt felül a Rigát.
Amint azt a Székely Sport cikke megjegyzi, nagyobb iram jellemzi a Kontinentális Kupa-meccseket, mint amihez a GYHK az Erste Ligában hozzászokhatott. Ettől függetlenül még mindig nem kell lemondaniuk a döntős szereplésről a piros-fehéreknek, akik kezdésnek szombaton az Angers ellen okozhatnak meglepetést.
Fotó: Rokai Attila / GYHK