Eltérő utak, közös tanulságok az Erste Ligában
Összefoglaló az erdélyi hokicsapatok hétvégi Erste Ligás szerepléséről
fotó: Csíkszeredai Sportklub
Az erdélyi csapatok számára felemás képet hozott az Erste Liga hétvégi fordulója: míg Gyergyó és Brassó újabb győzelmekkel erősítette pozícióját, addig Csíkszeredában tovább mélyült a hullámvölgy, ami őszinte önkritikát váltott ki a szakmai stábból.
A Csíkszeredai Sportklub Debrecenben sem tudta megtörni a negatív sorozatát, és 5–2-es vereséggel zárta az összecsapást. A mérkőzés után Péter Róbert vezetőedző nem a játék minőségét, hanem a fegyelmezetlenséget emelte ki döntő tényezőként. „Az emberhátrányok rengeteg energiát elvittek. Az elején még rendben voltunk, a második harmadban kifejezetten jól is játszottunk, de túl sok felesleges kiállítást szedtünk össze” – idézi a szekelysport.rp. A tréner szerint egy ilyen szintű ellenfél könyörtelenül kihasználja az ilyen hibákat, és ez a végjátékra meg is látszott. „Az utolsó húsz percre elfogytunk, ott már a DEAC volt jobb” – tette hozzá, előrevetítve, hogy a folytatás sem ígér könnyű feladatokat.
Egészen más hangulat uralkodik a Gyergyói Hoki Klub háza táján, amely ezúttal Budapesten, a JAHC ellen húzta be a győzelmet hosszabbításban. Markus Juurikkala vezetőedző elismerte, hogy csapata nem játszott végig azonos színvonalon, de a végén megtalálta a megoldást. „Az első két harmadban sok helyzet maradt bennünk, nem voltunk elég hatékonyak. A harmadik játékrészben viszont sikerült feljavulnunk, többet támadtunk, és ez meghozta az eredményt” – értékelt. A finn szakember külön kitért kapusa teljesítményére és a gólszerzők fontosságára is: „Rasmus akkor védett, amikor igazán kellett, Janne pedig betalált. Meccset csak úgy lehet nyerni, ha valaki gólokat szerez.” A gyergyóiak magabiztosan készülhetnek a következő kihívásra.
A Brassói Corona szintén nem lassított, és Dunaújvárosban fölényes, nyolcgólos támadójátékkal tette egyértelművé fölényét. A találkozó után Strenk Hunor másodedző az erős rajtot emelte ki. „Pontosan azt csináltuk az elején, amit elterveztünk: egyszerűen, hatékonyan hokiztunk, sok helyzetet alakítottunk ki, és ez gólokban is megmutatkozott.” Ugyanakkor figyelmeztetett arra is, hogy a harmadik harmad visszaesése intő jel lehet. „Hatvan percen át kell magas szinten játszanunk, ha előrébb akarunk lépni. Ez jó lecke volt számunkra.”
A hétvége tehát világosan kirajzolta az erdélyi csapatok eltérő pillanatnyi formáját: Gyergyó és Brassó stabilan gyűjti a pontokat, míg Csíkszeredában kemény munkára és fegyelmezettebb játékra lesz szükség ahhoz, hogy ismét elinduljanak felfelé.