A Nagyvárad magabiztos győzelmet aratott német ellenfele fölött

Bajorország után hazai pályán is nyerni tudtak Tarolisék, ezzel továbbjutást jelentő helyre léptek elő.

Magabiztos győzelmet aratott férfi kosárlabda Európa Kupa L csoportjának 4. fordulójában a Nagyváradi VSK együttese hazai pályán, ahol szerda este 95-84-re legyűrte a német Brose Bamberg csapatát.

Pazar első negyedet produkált a két gárda, hiszen az első 10 percben összesen 56 pontot láthattak a nézők. A Bamberg kezdett jobban, 19-18-ig vezetett is. Ekkor azonban Donatas Tarolis két büntetőjével fordított a Nagyvárad – és már nem is adta ki a kezéből a vezetést. A második játékrészben folyamatosan megnyugtató, 5-9 pont előnnyel vezetett a VSK és 57-52-es fórral zárta az első félidőt.

A pihenő után viszont kicsit beragadtak a hazaiak, amit kihasználva a Bamberg 57-57-re egyenlíteni tudott. Ekkor magukhoz tértek Cristian Achim legényei és 78-66-os fórral zárták a negyedet. A Bamberg az utolsó tíz percben sem tudott igazán közel kerülni, így végül magabiztos, 95-84 arányú hazai előnnyel zárult az este.

Donatas Tarolis kirobbanó formában játszott és összesen 27 ponttal zárt, ezzel a hazaiak legeredményesebb játékosa volt a 19 pontos Mark Ogden előtt, míg Kris Richard 15, Erick Neal 14, Stephen Holt pedig 11 ponttal zárt.

A Nagyvárad Bajorországban is nyerni tudott 82-80-ra, a két győzelemnek köszönhetően pedig két fordulóval a csoportkör vége előtt 6 ponttal L csoport második helyén áll a 7 pontos lengyel Anwil Wloclawek mögött, de a 6 pontos Bamberg és az 5 pontos ciprusi Keravnosz előtt. A következő fordulóban a Nagyvárad a csoportelső Wloclawek otthonában lép pályára február elsején.