Az első gólok nem hoztak szerencsét a kolozsváriaknak, csak az aradiaknak Videók

A kolozsvári egyetemisták kiszállni látszanak az európai indulásért zajló küzdelemből.

Csak az Aradi UTA tudott nyerni a román labdarúgó SzuperLiga alsóházának három erdélyi csapata közül a 7. fordulóban. A Maros-partiak ezzel vezetik a táblázatot, míg a Kolozsvári Universitatea lassan feladni kényszerül európai álmait. A Hermannstadt még reménykedhet.

Gólgazdag meccsen kolozsvári vereség

A Kolozsvári Universitatea annak a FCU Craiovának volt a vendége, amely február 2. óta képtelen volt nyerni a bajnokságban. Negyed óra elteltével Robert Silaghi meglőtte pályafutása első gólját az élvonalban, egyben a kolozsváriak vezető találatát (0:1). Tíz perccel később azonban Wiliam Baeten 20 méterről kiegyenlített (1:1), sőt, az 55. minutumban fordított is (2:1).

Felváltva forogtak veszélyben a kapuk és a 74. percben Federico Anselmo kiegyenlítet. Neki is ez volt az első gólja a román élvonalban. Amely azonban nem ért pontot, két perccel később ugyanis Vladislav Blanuta megnyerte a meccset a Craiovának.

A FCU 12 forduló után ismét nyerni!

Korai gól okozta a nagyszebeniek vesztét

Nem szerzett pontot a Hermannstadt sem, a nagyszebeniek a kupadöntős Galaci Otelul otthonában szenvedtek 1:0 arányú vereséget. Az egyetlen találatot a francia Frédéric Yabré szerezte egy szabadrúgást követően már a 3. percben.

Az utolsó fél órában döntött az UTA

Az erdélyi csapatok közül egyedül az Arad tudott nyerni, méghozzá Jászvásáron. Gól nélküli első félidő után a 62. percben a szebb napokat is látott, fiatalkorában a belga Standard Liege és Anderlechtben csapataiban villogó Imoh Ezekiel törte meg a jeget (0:1), a hajrában pedig (84.) Kevin Luckassen állította be a 2:0-s végeredményt (0:2). Ezekielnek is ez volt az első gólja a SzuperLigában.

Két fordulóval a vége előtt a 34 pontos UTA vezeti az alsóházat a 33 pontos Galac és a 31 pontos Hermannstadt előtt, míg a Kolozsvári Universitateának 29 pontja van. A kiírás szerint az első két helyezett selejtezőt játszik egymás ellen, a győztes pedig az élvonal harmadik helyezettjével mérkőzik meg az Európai-konferencialiga selejtezőiben való indulás jogáért.