A németek már megállították Szabó Szandráékat

Németország elsőként tudta legyőzni Szlovákiát a röplabda Eb-n.

Bár a németek nagyon jól kezdték a meccset, 6-1 után még ki tudtak egyenlíteni a szlovákok, de végül így is elbukták a játszmát. A második szett nagyon szorosan alakult, a csapatok fej-fej mellett haladtak. A végjátékot viszont a szlovák válogatott bírta jobban idegekkel, és 26-28-cal egyenlítettek.

A harmadik játékrészben Németország támadásban nagyon sokat javult és ennek köszönhetően szinte végig magabiztos előnnyel vezetve, 25-18-ra nyertek is. A negyedik játszma szintén hasonlóan alakult, Szlovákia mindent megpróbált, de ez kevés volt a német válogatott ellen, így végül 3-1-es vereséget szenvedtek.

A komáromi Szabó Szandra, ahogy eddig is, most is a kispadról nézte társait. A szlovák válogatott három győzelem után első vereségét szenvedte el az Eb-n. A következő ellenfelük a csoportban csütörtökön, augusztus 29-én Oroszország lesz.