Felvidék

Kettőt lőttek Izlandon Ramirezék

A DAC idegenben győzte le ellenfelét és jutott tovább az Európa-liga-selejtezőjében.

Bernd Storck csütörtökön sem változatott már megszokottnak mondható kezdőjén. A mérkőzés elejétől fogva pedig úgy tűnt jól döntött. A DAC magához ragadta a labdát és bár hatalmas helyzetekig nem jutott el, már az első negyedórában is Kalmárék irányították a mérkőzést.

A 22. percben aztán megtört a jég. Blackman jobboldali beadását Divković okosan átlépte, ami így Balićhoz került, aki ellőtte a labdát, amely egy védőn megpattanva kötött ki a Hafnarfjördur kapujában, 0-1.

A második félidő elején még inkább türelmesebbé vált a Dunaszerdahely és várta, hogy az ellenfél támadjon, de az izlandiaknak úgy tűnt, nem ez az erősségük. Leginkább mezőnyjáték folyt a pályán. A hazai cserék után változtattak a sárga-kékek is, Divković helyére Fábry érkezett a 71. percben.

Öt perccel később Kalmár indult meg a bal oldalon, bevitte a játékszert a tizenhatoson belülre, majd éles szögből lőtt, de Nielsen védett. A lecsorgó viszont éppen a középen érkező Ramirez elé pattant, aki közelről belőtte csapata második gólját, 0-2.

A folytatásban előbb Kalmár találta el az oldalhálót szabadrúgásból, majd Ramirez rontott egy hatalmas ziccert. Bár nem mondhatni, hogy addig veszélyben forgott a szerdahelyi győzelem, a venezeulai végleg eldönthette volna a továbbjutást, de fölé lőtte ziccerét. Az utolsó percekben próbálkoztak az izlandiak, el is jutottak Jedlička tizenhatosáig, de komoly veszélyt nem jelentettek. Nem úgy a túloldalon Fábry, aki a kapusba lőtte ziccerét.

Szerencsére ez már nem osztott, nem szorzott, magabiztosan jutott az El-selejtező második körébe a Dunaszerdahely.