Az egykori világelsővel játszott Gombos

A nádszegi származású teniszező a volt világelső, Grand Slam-győztes Andy Murray ellen játszott.

A mallorcai challenger-tornán Gombos Norbert a világranglistán jelenleg csak 328. Murray ellen küzdött. Az egykori világelső sérülése, csípőműtétje után tér vissza folyamatosan a pályára.

A skót teniszező 2-1 után el tudta venni a felvidéki játékos adogatását, de ő azonnal visszanyerte azt. Sajnos viszont itt nem volt vége a brékelésnek, Murray ugyanis ismét jól fogadott és előnybe került, majd 44 perc alatt végül 6-3-ra nyerte a szettet.

A második játszma is szorosan alakult. A Grand Slam-győztes 1-1 után brékelt, de Gombos 4-3 után ki tudott egyenlíteni miután ő is elnyerte ellenfele adogatását. Sajnos ez után viszont nem tudta hozni a sajátját, és 5-4-re ismét a skót vezetett. Ekkor jött a döntő játék, ahol Murray első meccslabdáját kihasználva nyerte meg a mérkőzést.

Gombos az Új Szónak nyilatkozott az összecsapás után. Elmondta, hogy még nem játszott ilyen nagy játékossal, így nagyon örült a lehetőségnek. Az esti programban, villanyfénynél, sok néző előtt léptek pályára, ez még hozzáadott az élményhez. Ami a játékot illeti, szerinte Murray még mindig nagyon jól olvassa a játékot és roppant nehéz ellene játszani. “A döntő fontosságú az volt, hogy jó szervákat adott, amikre nem tudtam válaszolni. Le akartam győzni, szenzációt akartam, de sajnos nem sikerült, el kell ismerni, hogy ő volt a jobb, ő játszott jobban" - zárta a 29 éves teniszező.

Fotó: facebook.com/Norbert.Gombos.Official