Simán győzött a DAC a Slovan ellen

A Fortuna Liga 7. fordulójának rangadóján a Dunaszerdahely 5-2-re győzte le a pozsonyi égszínkékeket.

A DAC, ahogy az utóbbi időben megszokhattuk, gyorsan hátrányba került, a 18. percben Šporar értékesített egy véleményes tizenegyest. Néhány percig visszaesett a hazaiak játéka, de aztán átlendültek a holtponton és sorban dolgozták ki a helyzeteket. A 35. percben Vida Kristopher harcolt ki egy tizenegyest, amit Davis magabiztosan lőtt be. Még a félidő vége előtt, a hosszabbításban Blackman beadásánál Vida Kristopher előzte meg a védőjét és lőtte be a második gólt. 2-1-el vonultak tehát az öltözőbe a játékosok.

A szünet után Jedličkára is szükség volt hátul. Az ő védései után kollégája Greif nem tudta fogni Ramirez fejesét, így már kettővel vezetett a DAC. Ekkor még gyorsan jött a válasz is, egy szöglet után Abena szerezte meg a Slovan második találatát.

A 69. percben Ramirez remekül dolgozott a védők között, így a labda az üresen érkező Fábry elé került, aki hatalmas góllal tette ismét megnyugtatóvá a Duna-partiak előnyét. A hab a tortára aztán a 75. percben került fel, amikor Ramirez egy hasonlóan nagy gólt lőtt.

Az 5-2 azt jelenti, hogy a dunaszerdahelyiek három pontra megközelítették a címvédő pozsonyiakat a tabellán. A lefújás után hatalmas ünneplés kezdődött a MOL Arénában, a szurkolók és a csapat az utóbbi hetek után újra egymásra talált. A DAC B-közepe egyébként a szeptember 9-i Magyarország-Szlovákia Európa-bajnoki selejtezőről is megemlékezett egy kiírással: "A magyar nemzetért! 09.09."

Fortuna Liga, 7. forduló:

FC DAC 1904-ŠK Slovan Bratislava 5-2 (2-1)
MOL Aréna, 11 679 néző, v.: Sedlák
Gólszerzők: Davis (36.) - büntetőből, Vida K. (45+1.), Ramirez (52., 75.), Fábry (69.) ill. Šporar (18) - büntetőből, Abena (55.)
Sárga lap: Koštrna (56.), Oravec (86.) ill. Sukhotskyy (41.), Abena (47.), Ljubičić (83.)
Piros lap: De Kamps (35.)

DAC: Jedlička - Koštrna, Kružliak, Beskorovainyi, Davis - Oravec, Vida M. - Blackman (Taiwo 92.), Fábry (Divković 88.), Vida K.(Veselovský 90+2.) - Ramirez
Slovan: Greif - Apau, Abena, Božikov, Suchockij - Ljubičić, De Kamps - Dražić (Daniel 70.), Nono (Holman 73.), Moha - Šporar (Strelec 80.)

Fotó: facebook.com/sportnaplo