Szöllősi-Zácsik vezérletével kiütötte a szerbeket Magyarország

A C-csoport második fordulójában Szerbia ellen játszott a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokságon.

A találkozó első gólját a szerbek lőtték, de Szöllősi-Zácsik Szandra gyorsan egyenlített, majd Kovacsics Anikó üres kapuba lőtt találata után már Magyarországnál volt az előny. 5-5-nél tudott egyenlíteni Szerbia, de az imelyi Szöllősi-Zácsik vezérletével a 14. perc közepén 6-10-re elhúztak Schatzlék, és már időt is kértek a szerbek. A felvidéki átlövő ekkor már ötödik gólját lőtte, de a dunaszerdahelyi Lakatos Rita is pályára lépett. A szünetig belelendült Lukács Viktória is, akinek negyedik jólja után már 10-19 állt az eredményjelzőn. Liščevićék két hetest is kihagytak, egy fölé ment, egyet pedig az első 30 percben remekül védő Bíró Blanka hárított. A szünetben 11-20-ra vezetett Magyarország.

A második félidő elején még nagyobb fokozatba kapcsoltak Lukácsék, a 41. percben már 15-28 volt az állás. Szöllősi-Zácsik szebbnél szebb átlövésgólokat szerzett, a csapat vezére volt. A 45. percben ritkán látható pillanat jött el, a kapus Bíró Blanka talált be a szerbek üresen hagyott kapujába. Lakatos Rita az 51. perc elején 19-35-nél szerezte meg első gólját a kontinenstornán, ez volt a legnagyobb különbség a csapatok között. A végén már a teljes "junior-világbajnok sor" ott volt a pályán a magyaroknál, a kapuban pedig Szikora Melinda kapott lehetőséget, de így sem csökkent a különbség. Az utolsó 2-3 perc Szerbiáé volt, így 26-38 lett a végeredmény.

A meccs embere természetesen Szöllősi-Zácsik Szandra lett, aki 12 lövéséből 10 gólt szerzett. A válogatott másik felvidéki játékosa, Lakatos Rita 3-szor próbálkozott és 1 gólt jegyzett.

Női kézilabda Európa-bajnokság, C-csoport:

Szerbia-Magyarország (11-20)
Kolding (Dánia), v.: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)

Magyar gólszerzők: Szöllősi-Zácsik 10, Lukács 6, Schatzl 5, Kovacsics 4, Háfra 4, Klujber 3 (2), Faluvégi 2, Kácsor 2, Bíró 1, Lakatos 1

Hetesek: 2/0 ill. 2/2
Kiállítások: 6 ill 0 perc

Fotó: facebook.com/kezivalogatott