Felvidék

Legyőzte az MTK-t a DAC

A dunaszerdahelyiek felkészülési mérkőzésen fogadták a budapesti kék-fehéreket.

A magyar másodosztályban három győzelemmel, három döntetlennel és egy vereséggel kezdő MTK a MOL Akadémiára látogatott szerdán. A DAC-ban több ifjúsági csapatokban szereplő fiatal is a cserepadon találta magát, hiszen a sérült (Ronan, Kalmár) és a válogatottaknál lévők (Davis, Jedlička, Bednár, Oravec, Veselovský, Nagy L., Malý) miatt szűkült a sárga-kékek kerete a következő napokra.

A számos helyzet és kapufák után a 33. percben láthatta meg az első gólt a kilátogató 500 néző. Ekkor Fábry hosszú indítására remekül indult be Šimčák, aki átvette a labdát, majd a hosszú sarokba lőtt. Ezen kívül a szünetig nem esett gól, de ez nagyban volt köszönhető Száraznak is, aki több nagy védést is bemutatott a hazai kapuban.

A második 45 percben már kinyíltak a gólcsapok. Elsőként Zuigéber kapott egy jó labdát a védők között kilépve, majd a kifutó kapus mellett egyenlíteni tudott. Ezt követte Fábry szenzációs szabadrúgásgólja, amivel újra vezetett a Dunaszerdahely. Ezt követően Divković lőtt jegyzett egy szép találatot, Ramirez passza után 15-16 méterről ballal vette be az MTK kapuját. A vendégek nem akartak azonban nagyon lemaradni sem ami a szép gólokat, sem ami az eredményt illeti. A 87. percben egy kis szöglet után Vass Patrik bombázott a hazai kapuba. Ezzel kialakult a végeredmény is, a csallóköziek 3-2-re győztek.

FC DAC 1904-MTK 3-2 (1-0)
MOL Akadémia, 500 néző, v.: Chromý
Gólszerzők: Šimčák (33.), Fábry (66.), Divković (74.) ill. Zuigéber (59.), Vass (87.)

DAC: Száraz - Blackman (Koštrna 60.), Kružliak (Dolinský 65.), Beskorovainyi, Šimčák - Vida M. (Ramirez 60.), Fábry (Bögi 80.) - Čmelík, Divković, Sharani (Vida K. 46.) - Taiwo

Fotó: facebook.com/fcdac