Magabiztos győzelemmel tért haza a HC DAC

A dunaszerdahelyi hölgyek a DHC Plzeň otthonában vendégeskedtek a MOL Liga 22. fordulójában.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, de 2-0 után Bízik Réka duplája és Juhos Kata találata után már a csallóközieknél volt az előny. A 16. perc elején már 3-9-et mutatott az eredményjelző, esélyeshez méltón folyamatosan növelték előnyüket a vendégek. A félidőben 10-16-ra vezetett Debre Viktor csapata.

A második játékrészben több lehetőséget kapott a szerdahelyi cseresor is, a fiatalok pedig éltek is a lehetőséggel. A 40. percben Demeter Virág Orsolya első góljával lett tíz a különbség. Öt perccel a vége előtt Jagodič Melani és Pénzes Mónika találatai után már tizenhattal, 17-33-ra is vezetett a Dunaszerdahely. Az utolsó percekben a hazaiak szépítettek az eredményen, így 22-35-nél szólalt meg a végső duda. A HC DAC megérdemelten és roppant magabiztosan tudott győzni cseh ellenfele otthonában.

"Egy nagyon jól küzdő csapat ellen sikerült meggyőző sikert aratnunk. A meccs eleje volt keményebb, de folyamatosan tudtuk növelni az előnyünket. A végső különbség annak is köszönhető, hogy a Plzeň még csütörtökön játszott egy megterhelő mérkőzést, nekünk pedig eggyel több napunk volt pihenni. A meccs alakulásával elégedett vagyok és nagyon örülök a győzelemnek"nyilatkozta a mérkőzés után a dunaszerdahelyiek vezetőedzője, Debre Viktor.

A HC DAC legeredményesebb játékosa Juhos Kata volt 8 góllal, Élő Beatrix pedig 7 találatot jegyzett. A hazaiaknál Patrnčiaková Annamaria 9 gót szerzett. A szerdahelyiek sikerükkel megelőzték a DHK Zora Olomouc csapatát és már a 4. helyen állnak a MOL Liga tabelláján.

MOL Liga, 22. forduló:

DHC Plzeň-HC DAC Dunaszerdahely 22-35 (10-16)
Plzeň, v.: Kavulič Radoslav, Pavlát Dalibor

Dunaszerdahelyi gólszerzők: Juhos Kata 8, Élő Beatrix 7, Bízik Réka 4 (1), Straka Mária 3, Demeter Virág Orsolya 3, Bízik Boglárka 3, Rajnohová Monika 3, Pastorková Kristína 1, Jagodič Melani 1, Mészáros Réka 1, Pénzes Mónika 1

A HC DAC március 3-án a prágai DHC Slavia otthonában játszik legközelebb.

Fotó: facebook.com/hcdacofficial; Lelkes Ernő