Vereséggel kezdtek a szerdahelyi és a gútai férfiak

A dunaszerdahelyi és a gútai férfi kézilabdacsapat elvesztette első bajnokiját.

A második vonalbeli bajnokságban, vagyis az 1. ligában szereplő két felvidéki csapat egyaránt hazai pályán szenvedett vereséget.

A gútaiak rendkívül rosszul kezdtek a BHA Pozsony ellen és gyorsan 0-4-es hátrányba kerültek. Innen nem is tudtak felállni és a félidőben már 9-16-ot mutatott az eredményjelző. A második 30 percre kiegyenlítettebbé vált a játék képe, és Hamran Marcellék ezt ki is tudták hozni döntetlenre, így 22-29 lett a vége.

Szlovák 1. liga, férfiak:

HSK-74 Gúta-BHA Pozsony 22-29 (9-16)
Hazai gólszerzők: Laky Zoltán 3, Barus Lukáš 3, Hamran Marcell 8, Domján Máté 2, Bihari Maroš 3, Gőgh Gergely 3

A dunaszerdahelyiek erős ellenféllel találták szembe magukat az első fordulóban. Az első 10 percben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, de onnantól a Túrócszentmárton folyamatosan növelte előnyét és a félidőben már 7-12-re vezettek. A játék képe nem változott sokat a második játékrészre sem és újabb öt gólt tudtak közé tenni a vendégek, így a végeredmény 22-32 lett.

SK DAC Dunaszerdahely-MHáK Túrócszentmárton 22-32 (7-12)
Hazai gólszerzők: Nagy Tibor 7, Kiss Bence 2, Lanstyák Zoltán 1, Kálmán Péter 3, Horváth Mátyás 4, Gányovics Gergő 4, Pápai Zoltán 1