Megszerezték a bronzérmet Máté Zsuzsannáék

A Ferencváros női vízilabdacsapata a felvidéki játékossal a soraiban kétszer is felülmúlta a BVSC-t.

Az FTC-Telekom Waterpolo női vízilabdacsapata a negyedik helyen zárta a bajnokság alapszakaszát, így idegenben kezdett a BVSC elleni bronzcsatában. Nem számítva a koronavírus-járvány miatt eltörölt tavalyi szezont, zsinórban harmadszor vívott ez a két csapat a dobogó harmadik fokáért – számolt be a Fradi.hu.

Az első összecsapás rendes játékideje 7-7-es döntetlennel zárult. A kiskövesdi Máté Zsuzsanna 1 gólt szerzett, a büntetőpárbajban viszont sajnos elrontotta saját ötméteresét. A meccs legjobbja, Vályi Vanda viszont az első kör után a másodikban is magabiztos volt, míg Csehó-Kovácsné Orsolya védeni tudott a túloldalon, így megnyerte a meccset az FTC!

E.ON női vízilabda OB I, a harmadik helyért, első mérkőzés:

BVSC-Zugló – FTC-Telekom Waterpolo 11-12 (1-2, 3-2, 2-3, 1-0) – ötméteresekkel 4-5

Ferencvárosi gólszerzők: Vályi 4, Tóth-Csabi 3, Petik 1, Kövesdi 1, Máté 1, Illés 1, Kuna 1

A második mérkőzés is roppant szoros volt, az utolsó negyed előtt 8-8 volt az állás. A záró játékrészben viszont a zöld-fehérek játszottak jobban és végül 12-9-re nyertek. Máté Zsuzsanna ezúttal is egy gólt jegyzett. Az FTC-Telekom Waterpolo ezzel bezsebelte a szakosztály történetének első bajnoki bronzérmét.

Második mérkőzés:

FTC-Telekom Waterpolo-BVSC-Zugló 12-9 (3-2, 2-3, 3-3, 4-1)

Ferencvárosi gólszerzők: Tóth-Csabai 3, Kövesdi 2, Illés 2, Vályi 2, Kuna 1, Máté 1, Pőcze 1

Az ünneplés pillanatai. Bronzérmes az FTC női csapata Története során először végzett a bajnoki dobogón...

Közzétette: FTC Vízilabda – 2021. április 22., csütörtök

A bronzérmes csapat:

Játékosok: Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya, Petik Panna, Máté Zsuzsanna, Jenei Kata, Pőcze Panna, Kövesdi Vivien, Muzsnay Fanni, Illés Anna, Kuna Szonja, Vályi Vanda, Tóth-Csabai Dóra , Takács Vivien, Valentin Kamilla, Neszmély Boglárka, Krénusz Anna, Török Dorina, Felkai Sára, Szabó Júlia, Fráter Lili, Mata Viktória, Zalay Flóra, Varga Krisztina
Vezetőedző: Béres Gergely. Szakmai igazgató: Gerendás György. Technikai vezető: Karácsonyi Vazul

Fotó: facebook.com/fradivizilabda