Kikapott Prágában a HC DAC

A dunaszerdahelyi női kézisek második mérkőzésükön is vereséget szenvedtek.

A MOL Liga második fordulójában a hazai Slavia esélyeshez méltón kezdett és 4-1 után már 12-4-re is vezetett. A félidő második felében aztán alaposan összekapta magát a DAC és Bízik Boglárka vezetésével csökkentetni tudta hátrányát. A szünetben 19-16 volt az állás.

A második játékrészben elsősorban védekezésükön javítottak a prágaiak, de a Dunaszerdahely kapuja előtt sem jöttek zavarba, így folyamatosan elhúztak és végül roppant magabiztosan nyerték meg a találkozót. A végeredmény 40-28 lett.

“Sajnos nem sikerült Prágában a csoda. A második mecsünket megint egy nehéz ellenfél ellen játszottuk. Rosszul kezdtünk, de pozitivuma a találkozónak, hogy a félidő végére visszajöttünk a meccsbe. Sajnos a második játékrészben bent maradtunk az öltözőben. Az első tíz perceben el is dőlt a meccs. Nagyon sok hibával játszottunk támadásban, amit az ellenfél kihasznált, és könnyű gólokat lőtt gyors ellentámadásokból. Ma meg volt az esélye egy jó eredménynek, sajnos azonban ez nem sikerült. Össze kell még állnia a csapatnak, türelmeseknek kell lennünk, és lépésről lépésre dolgozni. Két hazai meccs vár most ránk, amit nagyon be akarunk húzni. Köszönjük a maroknyi szurkolótábor buzdítását, köztük az U12 csapatunkét” - értékelt a csallóközi klub Facebook-oldalán Prikler Szilvia sportigazgató.

MOL Liga, 2. forduló:

DHC Slavia Praha-HC DAC Dunaszerdahely 40-28 (19-16)

Legjobb szerdahelyi gólszerzők: Bízik Boglárka 12, Brunczvik Fanni 4, Lelkes Lilla 3, Kozma Dominika 3, Straka Mária 3

Fotó: facebook.com/mskds