Élőképek, érmek, piros lapok és horvát gólok Dunaszerdahelyen

A MOL Arénában szurkolók előtt záródott a DAC 2020/2021-es idénye.

A szurkolók hosszú idő után újra ott lehetettek a MOL Arénában és a Nélküled alatt egy "Égjen a tűz, mely őrzi emléketeket" feliratú molinót feszítettek ki, valamint a fekete füstben piros görögtüzeket gyújtottak. Minden bizonnyal a COVID-19 áldozataira emlékeztek ezzel. Az aktuális rendelkezések 500 néző jelenlétét engedélyezik, a szerdahelyi klub így sorsolt a regisztrált bérletesek közt. Hál Istennek a véletlen a B-közép tagjainak (is) kedvezett, így volt szurkolás a rangadón.

A meccs előtt átadták a bajnoki érmeket. A DAC-játékosainak Világi Oszkár és Jan Van Daele akasztotta a nyakukba az ezüstöt. A hazaiak kezdőjében legelöl és leghátul is volt változás, Jedlička helyén Száraz, Ramirez helyén Taiwo kapott lehetőséget. Németh Antal továbbá Njie-nek is bizalmat szavazott a középpályán.

A kezdéskor a DAC ultrái, az YBS tagjai üzentek a Spartak szurkolóinak is, akik a MOL Arénából lopták el a sárga-kék fanatikusok molinóját. A patkányokat ábrázoló képek között ez volt olvasható: "Nem ultrák, tolvajok vagytok".

A nyolcadik percben ugyan végül lesen intették le Vlaskot, de a korábban Felcsúton is megforduló irányító nagy helyzetben gurította el a labdát a kapu előtt. Szinte azonnal ez után Cabral is helyzetbe került, de Beskorovainyi tisztázott. A csallóköziek részéről Taiwo veszélyeztett először, de nagyon éles volt a szög, így csak szöglet lett belőle.

A 16. percben Bukata sárga lapot kapott, miután alaposan beletalpalt Sommer lábába, térdébe. A VAR viszont jelezte, hogy meg kéne újra nézni az esetet. Ez után Ziemba is meglátta a lassítást, a sárgát visszavonta és pirosat adott a középpályásnak. A közönség díjazta a MOL Arénában nem megszokott, kedvező ítéletet.

A gólt és a tizenegyest megelőző helyzetek mellett a videóbíró azt ellenőrizheti, hogy a labda áthaladt-e a gólvonalon illetve, hogy a megfelelő személy kapott-e sárga vagy piros lapot, valamint az azonnali piros lap megítélése esetén is jelezhet a főbírónak. Ez utóbbi történt most.

Schäfer remek szólója után a lövésre már nem maradt ereje, a vendégek részéről pedig Vlasko újabb lövését blokkolta Beskorovainyi. A középpályást alaposan felbosszantotta ez a szituáció. Az emberhátrány ellenére a vendégek is veszélyeztetni tudtak, egy szöglet után nem sokkal maradtak le egy nagyon ígéretes fejesről.

A 30. percben Balić passza után Taiwo fordult le remekül, de elvették tőle a labdát, a lecsorgó után viszont Divković adott be, Balić pedig fejelt, nem sokkal mellé. Alig 60 másodperccel később, Divković lőtte el a labdát kapásból, de a kapufát találta el. Eközben folyamatosan zúgott a B-középből a biztatás. "Mindent egy csapatért, a magyar nemzetért..."

A 34. perc legelején már sikerült! Divković jobbról befelé tolta a játékszert, ahogy szokta, és 22 méterről a hosszú alsóba lőtt, ahogy szokta, 1-0.

A félidő végéig már a játékban nem nagyon gyönyörködhettünk, a lelátón viszont remekül mutatott az a néhány száz szurkoló.

A második félidőre eltűntek a B-középből az ultrák, az oldallelátón helyet foglalók viszont átvették a helyüket és némiképp visszafogottabban, de folytatódott a szurkolás. Az 52. percben Davis remek beadására Balić érkezett a második hullámban és védhetetlenül fejelt a kapuba, 2-0. A hazaiak mindkét horvát játékosa betalált.

Öt perccel később Schäfer kapott remek labdát Divkovićtól, majd eltűnt a tizenhatoson belül. Járt a büntető. A szabálytalanságot elkövető Mikovič pedig második sárga lapját is megkapta, így mehetett zuhanyozni. A piros lapos játékosnak nem tetszett az ítélet, amit a VAR is jóváhagyott. A tizenegyest viszont Eric Davis nagyon rosszul lőtte, a labda mellé ment.

Ez után jött három csere, Davis és Andzouana helyére Vera és Moumou jött be. A vendégeknél a szintén sokat reklamáló Vlaskot Tsaousis váltotta. A találkozót 500 néző tekintette meg, jelent meg a 68. percben a kivetítőn. A B-közép csatlakozott a stadion előtt rekedtekhez, akik egy óriáskivetítőn nézhették a kerületi rangadót. Kintről beszűrödtek a dobok hangjai és némi füst is.

A 77. percben Njie nagy taps közepette ment le a pályáról, helyére Nicolaescu érkezett. Vera egy nagyon rossz passz után érte utol még az oldalvonal előtt a labdát és becsúszva tartotta benn azt. Járt a taps az argentin játékosnak. Ilyen hozzáállással népszerű lehet majd a szurkolók körében.

A 84. percben a szezonban először lépett pályára a komoly sérülésből felépülő Vida Máté, akinek ez volt az utolsó meccse sárga-kékben. Szintén becserélték Ramirezt is, aki a hírek szerint Oroszországba igazol majd. Nagy eséllyel mindkét játékos most búcsúzott Dunaszerdahelytől. Járt is nekik a taps.

A végén Kružliak és Schäfer lövésénél is védett a kapus. Ekkor már felállva tapsoltak a szurkolók, ezzel megköszönve a sok szempontból történelmi, ezüst éremmel záródó szezont a csapatnak.

Vége, 2-0-ás győzelemmel zárta az idény a Dunaszerdahely. A lefújás után Vida Mátétól elköszöntek a DAC vezetői, majd megajándékozták a házi gólkirályt, Eric Ramirezt is. A venezuelai csatár a MIX-zónában egy interjúban megerősítette, hogy Oroszországban folytatja pályafutását. A futballista elmondta, nagyon sok szép pillanatot visz majd magával a Csallóközből a mérkőzésekről és a szurkolók szeretére is emlékezni fog. Elmondása szerint nagyon kedvesen fogadták mikor ide érkezett így most örömmel lép egy lépcsőfokot, de egy kis szomorúság is van benne.