Felvidék

Ezüsttel hangoltak a bajnokságra a naszvadi lányok

A Ferplast Naszvad-Ímely egy második hellyel zárta a felkészülést a bajnokság előtt.

A Ferplast Naszvadi Napok női kézilabda tornáján hat csapat vett részt. Az A-csoportba a házigazdák mellett a Dunaszerdahelyi járásból érkező Lég (Lehnice) és a magyarországi Tatabánya csapata került. A B-jelű hármasban a csehországi Otrokovice, a magyarországi Budakalász és a Vágsellyei járásból érkező Mocsonok (Močenok) küzdött a döntőbe jutásért.

A naszvadiak a falunap keretében megrendezett eseményen első csoportmeccsüket Tatabányával játszották. A hazaiak a félidőben már 9-5-re vezettek, de aztán szorosabban alakult a második játékrész, így végül csak 17-16-ra győzték le ellenfelüket. A második mérkőzésükön már simább győzelmet arattak, a légieket 23-15-re múlták felül. A Ferplast így csoportgyőztesként jutott a kupa döntőjébe.

A fináléban a Budakalász volt Naszvad-Ímely ellenfele. A mérkőzés jól indult a hazaiak számára, hiszen Zachar Karin azonnal vezetést szerzett, de az ellenfél gyorsan fordítani tudott. 3-3-nál már a hazai irányító, Kender Evelin csak egyenlíteni tudott. A Ferplast szemmel láthatóan kiesett a ritmusból mind támadásban, mind védekezésben, míg a budakalásziak kettős emberhátrányban is be tudtak találni. A hazaiak Kóša Nikolett góljai révén egy ideig tartották a lépést ellenfelükkel, de a félidő végére lassan háromra nőtt a különbség, 7-10-nél ülhettek le pihenni a játékosok.

A szünet után változtatott a játékán Naszvad, ami lassan meg is hozta az eredményt. A hazaiak fel tudtak zárkózni ellenfelükre, de az egyenlítés helyett rendre ők kapták a következő gólt. A végjátékban újra meglehetett volna az egyenlítés, de kimaradtak a lehetőségek, így egy szoros csatában, de végül a Budakalász nyerte a mérkőzést és a kupát. A végeredmény 16-17 lett. A dobogó harmadik fokán a Mocsonok csapat végzett. A torna legjobb játékosának a naszvadi Kóša Nikolettet választották.

Az ezüstérmes naszvadiak. Fotó: Elek Zoltán

Döntő:

Ferplast Naszvad-Ímely - Budakalász 16-17 (7-10)

A bajnokság, az 1. liga a héten veszi kezdetét rögtön egy felvidéki rangadóval. A Naszvad/Ímely-Csallóközaranyos derbit szeptember 14-én, szombaton rendezik.

Fotó: Jakab Csaba