Felvidék

Döntetlennel zárult a DAC-Szlovákia U21 mérkőzés

Gólgazdag találkozót láthatott a MOL Aréna közönsége kedden.

Érdekes helyzet állt elő kedden Dunaszerdahelyen, hiszen volt olyan DAC-játékos, aki ezúttal a vendég öltöző felé vette az irányt. Matej Oravec és Martin Bednár a szlovák U21-es válogatott tagjaként érkezett a MOL Arénába. Szintén a sárga-kékek kötelekéhez tartozik Špiriak, Almási és Jakub Švec is, akik jelenleg kölcsönben más klubban játszanak és szintén helyet kaptak a nemzeti csapatban.

Ami a szerdahelyieket illeti, csereként több fiatal is lehetőséget kapott. A 15 éves Marek Švec és a 16 esztendős Szalma Dániel mellett Bögi Ferenc, Šimon Dolinský és Ernest Boateng is a MOL Akadémiát képviselve játszott. Nekik köszönhetően a találkozó végére a DAC fiatalabb csapat volt az U21-es válogatottnál is.

A csallóköziek gyorsan előnybe kerültek a mérkőzésen. A 10. percben Ramirez lőtte be Šimčák passzát, majd a 23, minutumban Koštrna bombagóljával már 2-0 volt az állás.

A második félidő elején az öltözőben maradtak a dunaszerdahelyiek, a vendégek pedig gyorsan egyenlítettek. Az 51. percben Chobot, az 53-ban pedig Strelec talált Száraz kapujába. A folytatásban alaposan belenyúltak az edzők a mérkőzésbe, sorra jöttek a cserék. A következő találatot a 68. minutumban láthatták a nézők, Sharani passza után Taiwo szerzett vezetést újra a hazaiaknak. Ezt nem sikerült megtartania a DAC-nak, Adamec volt aki a hajrában egyenlített.

Felkészülési mérkőzés:

FC DAC 1904-Szlovákia U21 3-3 (2-0)
MOL Aréna, 1 600 néző, v.: Smolák
Gólszerzők: Ramirez (10.), Koštrna (23.), Taiwo (68.) ill. Chobot (51.), Strelec (53.), Adamec (81.)

DAC: Száraz - Koštrna (Blackman 46.), Kružliak (Szalma 61.), Beskorovainyi (Dolinský 73.), Šimčák - Vida M. (Bögi 61.), Fábry (Švec 76.), Čmelík (Sharani 61.), Taiwo (Boateng 82.), Divković - Ramirez (Vida K. 53.)
Szlovákia: Šipoš (Valach 46.) - Špiriak (Tomič 65.), Šulek (Bednár 73.), Mesík, Sluka - Oravec, Herc, Adamec, Kovaľ (Švec 60.), Tupta (Chobot 46.) - Strelec (Almási 65.)

A DAC legközelebb szombaton a Szenice vendégeként lép pályára a Fortuna Liga 8. fordulójában.

Fotó: facebook.com/fcdac