Nem adott esélyt bosnyák ellenfelének a Dunaszerdahely

A visszavágón is magabiztosan győzött a HC DAC Dunaszerdahely az EHF Európa Kupában.

A szerdahelyi hölgyek az európai kupa 2. fordulójának első mérkőzésén hazai pályán 12 góllal győzték le ŽRK Borac Banja Luka csapatát

A visszavágó első félideje szoros játékot hozott. Az első percekben még a vendégek vezettek, de lassan átvette az előnyt a bosnyák csapat. A játékrész végén viszont újra a DAC mutatott jobb játékot és minimális előnnyel fordultak.

A szünet után már csak a gólkülönbség volt kérdés. Élő Beatrixék nem adtak esélyt a hazaiaknak és magabiztos kettős győzelemmel jutottak tovább.

EHF Európa Kupa, visszavágó:

ŽRK Borac Banja Luka-HC DAC Dunaszerdahely 17-24 (8-9)
Banja Luka, v.: Dorian Sirbu, Victor Serdiuc (moldávok)

Dunaszerdahely: Magera, Oláh (kapusok) – Juhos 3, Élő 7 (3), Sári 3, Bízik B. 1, Hudák 1, Bízik R. 1, Demeter, Bugár 2, Jagodič, Mészáros 3, Pénzes 3

Az első mérkőzésen 38-26-ra győz a HC DAC.

“Álmosan, lassan kezdtük a mérkőzést. Ezt követően is ránk tudta erőszakolni ellenfelünk a sajat játékát, a lassú és sokáig támadó kézilabdát, ez azonban nekünk nem igazán fekszik. A ránk jellemző gyors ellentámadások is elmaradtak. A játékrész során többször adódott hosszú percekig tartó gólcsendes időszakunk. Mindez az eredményen is megmutatkozott, egy félidő alatt mindössze kilenc gólt szereztünk. A védekezésünk azonban jól működött és mögötte kapusunk is jól védett, aminek köszönhetően előnnyel fordultunk.

A második félidőt energikusabban kezdtük, el is húztunk a Boractól 4-5 góllal az első tíz percben. Ezután sorra pályára kerültek fiataljaink, akik mindannyian ügyesen helyt álltak. A 17. percben már nyolc volt közte. Ellenfelünk kezdett fáradni, egyre több bizonytalansággal és pontatlansággal játszott, amit sorra ki tudtunk használni. Nagyon örülünk a győzelemnek, de még inkább újabb történelmi lépésünknek: továbbjutottunk az Európa-kupában" - nyilatkozott Debre Viktor vezetőedző a meccs után, a klub Facebook-oldalán.

Fotó: facebook.com/hcdacofficial