Harmadik helyen zárta a X. Horváth Zoltán Emléktornát Komárom

A komáromi férfi kosarasok a Szombathelyen rendezett tornán szerepeltek.

A komáromiak a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely csapatával mérkőztek az első napon. Ezen a mérkőzésen már az első percektől látszott, hogy a hazaiak nagyobb játékerőt képviselnek és ennek megfelelően egy 12-3-as kezdéssel indítottak. A különbség pedig nem csökkent, sőt az utolsó negyedet leszámítva csak nőtt, így végül a Falco 95-69-re győzött.

A bronzmeccsen a Temesvártól kikapó Vienna D.C. Timberwolves volt Bowmanék ellenfele, akiket sikerült magabiztosan legyőzni. Az amerikai játékos vezetésével az MBK 52-90-re győzött.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – MBK Rieker COM-therm Komarno 95-69 (27-11, 28-15, 23-19, 17-24)

Vienna OC Timberwolves – MBK Rieker COM-therm Komarno 52-90 (22-21, 12-25, 10-25, 8-19)

Végeredmény:

1. Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
  2. Bachet SCM Timisoara
  3. MBK Rieker COM-therm Komarno
  4. Vienna OC Timberwolves.

Különdíjak: Legjobb center: Juvonte Reddic (Falco). Legjobb hazai játékos: Perl Zoltán. Legértékesebb játékos (MVP): Filipovity Márkó (Falco).

Fotó: facebook.com/mbkkom