Naszvad nyerte a magyar rangadót kézilabdában

A női 1. liga első fordulójában rögtön összecsapott Naszvad és Csallóközaranyos.

A hazai Ferplast nem kezdte jól az összecsapást, a 7. percben már 2-5 volt az állás. Ekkor viszont megkezdte a felzárkózást a naszvadi csapat, amely Kóša Nikolett révén csökkentette a különbséget, majd Kender Evelin gólja után már 5-5 állt az eredményjelzőn. A vezetést 7-6-nál tudták átvenni, majd a félidő további részében folyamatosan növelték azt Haris Edináék.

A fordulás után egy ideig tudták tartani előnyüket Zachar Karinék, de az utolsó 15 percre ismét feljavult Szalai Szilviáék játéka és kiegyenlítették a meccset. Az 55. percben 23-23-ról indultak a hajrának a csapatok. Kender góljával aztán újra a Ferplast szerzett vezetést, majd a Csallóközaranyos összeszedett egy két perces kiállítást. Ez minden bizonnyal megpecsételte a sorsukat és már nem tudtak ismét felzárkózni. A Naszvad/Ímely így 26-24-re megnyerte a liga "magyar rangadóját".

Női kézilabda 1. liga:

Ferplast Naszvad/Ímely-Handball Csallóközaranyos 26-24 (14-11)
Naszvadi sportcsarnok, v.: Zubo, Jablončíková

Hazai gólszerzők: Gál Szabina, 2, Haris Sandra 1, Kender Evelin 3, Kóša Nikolett 11, Haris Edina 4, Zachar Karin 4, Molnár Bori 1
Vendég gólszerzők: Szalai Szilvia 8, Olajos Viktória 4, Kasznár Marianna 4, Lehotská Sabina 1, Lieskovská Ivana 1, Tóth Vivien 6

A mérkőzés legjobbja a 11 gólos Kóša Nikolett volt, aki remek teljesítményének köszönhetően azonnal a góllövőlista első helyére ugrott.

Fotó: felvideksport.hu