Elérhető lehet a másodosztály Füleken

A DAC elleni kupamérkőzésről és a jövőről a füleki FTC edzőjét, Bari Jenőt kérdezte Szombathy Pál.

A füleki sárga-kékek a héten a DAC ellen 0-0-ás 90 perc után következő büntetőpárbajban estek ki. A harmadik ligában szereplő csapat vezetőedzője, aki egykor a Dunaszerdahely játékosa is volt, a Digi Sport napindító műsorában a Reggeli Startban vendégeskedett.

A fülekiek az év mérkőzéseként készültek a találkozóra. A mesterük elmondta, végig érezte a játékosokon az előző fordulók alatt is, hogy mindent megtesznek azért, hogy a DAC ellen pályára léphessenek. A Slovnaft Cup 3. fordulója előtt aztán megkérdezte őt Visnyai Attila klubelnök, hogy mi lesz az eredmény, erre ő azt felete megnyerjük. Ahogy Bari elmondta, érezte, hogy nem fognak kikapni. Ez végül be is jött. Bár a szerdahelyieknél volt többet a labda, és mezőnyfölényben játszottak, gólt nem lőttek. A büntetőpárbajban az idegek és a tapasztalat döntött. Ez utóbbiból, fiatal csapat ide vagy oda, Peter Hyballa csapatának volt több. A Fülek edzője elmondta, hogy kollégájától dícséretet és gratulációt is kapott, a német ugyanis azt várta, hogy elfáradnak majd. Az erőnlét viszont korábban probémás volt Nógrádban így az utóbbi időben erre nagy hangsúlyt fektettek.

Ami a jövőt illeti Bari Jenő kifejtette, jelenleg a legfontosabb, hogy a csapat összeérjen és ha egy év múlva sem fog gyengülni a keret, sőt 1-2 erősítés még összejön, akkor meg lehet próbálkozni a feljutással. Füleken 7-800 néző előtt zajlanak a bajnokik, így véleménye szerint a város megérdemelné a még magasabb osztályú focicsapatot.

A teljes beszélgetés itt tekinthető meg.

Fotó: digisport.hu