Véget ért a komáromi KFC kupakalandja

Hiába tették a komáromiak szorossá a végjátékot a Zsolna nem kegyelmezett

fotó: KFC Komarno / facebook

A nyolcaddöntő jelentette a végállomást a komáromi KFC számára a labdarúgó Slovnaft Cupban. A komáromiak korábban már két élvonalbeli csapatot is búcsúztattak a kupában (a DAC-ot és a nagymihályiakat), de Zsolnán nem tudták folytatni a sorozatot: 2:1-re kikaptak.

Nem kezdett megilletődve a KFC, de a vezetést a hazaiak szerezték meg: a 12. percben egy beadás után szerencsésen Paur elé pattant a labda, aki szemtől szemben a kapussal nem hibázott – 1:0.

A 22. percben Michal Petráš egyenlíthetett volna, kapásból óriási kapufát lőtt. A következő nagy komáromi lehetőségre a félidő végéig kellett várni, akkor egy szöglet után Šimko fejelt mellé.

A második félidő két zsolnai lövéssel indult, Ďuriš próbálkozása mellé ment, Owusuét védte a komáromi kapus. Chmiel a KFC kapujában a 63. percben is brillírozott, Ďuriš jól csavarodó lövését ütötte ki.

A 69. percben viszont már ő is csak lecövekelve tudta nézni, ahogy egy felívelt szabadrúgás után Leitner a hálóba fejel – 2:0.

A komáromiak viszont még szorossá tették a végjátékot: a 88. percben egy szöglet után Varga Péter fejelt a hálóba - 2:1.

Az egyenlítésre azonban már nem volt idő, a legjobb nyolc közé így a zsolnaiak jutottak, akik az elődöntőbe jutásért a nagyszombati Spartakot fogadják.