Felvidék

Hazai pályán szenvedett vereséget a DAC

A DAC a Fortuna Liga 9. fordulójában a Rózsahegyet fogadta a MOL Arénában.

A meccset a hazaiak kezdték aktívabban, de nem tudták eltalálni a kaput. Vida Kristopher, Kružliak, Ramirez és a túloldalon Ďungel sem talált célt. Elsőként Vida Máté dolgoztatta meg Krajčiríkot, de a lövés éppen középre ment.

Az utolsó 15 percre felpörögtek az események, sorra jöttek a helyzetek. Sajnos a nagyobbak viszont a Rózsahegy előtt adódtak, előbb Kostadinov lőtt nem sokkal mellé, majd a hazai Vida Kristopher sodort magával egy bal oldali beadást, de a labda éppen a rövid sarok mellett ment ki. A 44. percben Kostadinov végzett el szabadrúgást a jobb oldalról. A kapu előtt Mojžiš érkezett menetrend szerűen és szépen fejelt a hazai kapuba. Ezzel a góllal 1-0-ra vezettek a vendégek a félidőben.

Az első komolyabb helyzet a második félidőben a Rózsahegy előtt adódott. Ďungel fejesénél mellé szállt a labda, nem a sárga-kékeken múlt, hogy nem lett meg a második. A vendégek kapujára egyra nagyobb nyomást helyeztek ez után Fábryék, ahogy mondani szokás, érett a gól. Sorra jöttek a kihagyott helyzetek, a 78. perc körül már-már az volt az érzésünk, hogy ha a Csallóközi Vásár végéig játszanak, akkor sem sikerül a hazaiaknak betalálni. Ez után jött Ramirez ollózós próbálkozása, amit sokan már bent láttak, de mellé szállt a játékszer.

De nem ez volt a legnagyobb helyzet, a 84. percben Beskorovainyi fejelte telibe a felső lécet. A végén a vendégek az idő húzását helyezték előtérbe, a szerdahelyiek pedig nem tudtak nagy nyomást helyezni ellenfelükre. Újabb gólt nem született, így érzésünk beigazolódott, ez nem a DAC napja volt. A végeredmény 0-1.