Felemás érzések Komáromban

A komáromi röplabdások 2. hellyel (talán) jobban jártak, mintha megnyerték volna az alapszakaszt

Felemás érzésekkel zárták a férfi-röplabdaextraliga alapszakaszát a komáromiak, akik jelenleg elődöntős ellenfelükre várnak a playoffban. Százvai Ádámmal, az UJS Rieker játékosával a kéthetes szünetükről és ellenfeleikről is beszélgettett az Új Szó riportere, többek közt az eddigi szereplésüket összegezve.

Sikerült megismételniük a komáromi klub eddigi legjobb alapszakaszbeli helyezését, az UJS Rieker csapata hét év után végzett újra a második helyen. Elégedettek ezzel a pozícióval?

Mi tagadás, elég jó helyről indulunk a playoffban. De a tudat, hogy simán lehettünk volna elsők is, kicsit elvesz az örömből. Az alapszakasz utolsó meccsét, Svidníken egy rosszabb teljesítménnyel elszúrtuk. Ha három pontot érően győztünk volna, akkor elsőként zárunk. Ami nem biztos, hogy mindenképp jobb lett volna a playoffban, de mégiscsak az első helyről várni a rájátszást már önmagában jó érzés.

A valós erőviszonyokat nézve mi áll közelebb a realitáshoz, a komáromiak vagy a végül alapszakaszgyőztes eperjesiek elsősége?

Az utolsó fordulókban körbeverések voltak, mostanra a pozsonyi VKP is beindult. Mi is elvertük az eperjesieket, ők is minket az alapszakaszban, inkább csak azon múlik, kinek milyen napja van, ki készül fel egy picivel jobban egy adott meccsre, ki tudja jobban betartani az edző taktikai utasításait. Az erőviszonyok tehát kiegyenlítettek, de meg merem kockáztatni, hogy nálunk a 13 játékos összességében picit jobb, mint az ő 12-14 röplabdázójuk.

Az alapszakaszban az első 12 meccsen egyetlen vereséget szenvedtek csak el (Prešov), a rákövetkező 6 találkozóból azonban csak 3-at nyertek meg. Mondhatni, hogy jól is jött a lebonyolítás miatti kis szünet, amikor a két negyeddöntős párharc győzteseire várnak?

Igen. A csapattársakkal is beszélgettünk róla, hogy a Szlovák Kupa megnyerése után kicsit romlottak az eredmények és a pályán mutatott koncentráció, talán most jött ki fejben az a fáradtság, amit a három sorozatban, a bajnokságban, illetve a hazai és a nemzetközi kupában való szereplés hozott magával. Múlt héten is és ezen a héten is az edző elég sok olyan gyakorlást tart(ott), amikor többet játsszunk rendesen labdával, hat a hat ellen, hogy visszaszokjunk a tényleges röplabdához. De jól jött ez a két hét szünet, 16-án kellene kezdenünk az elődöntős sorozatot, hazai pályán.

Az ellenfelük pedig nagy valószínűséggel a Myjava lesz, amelynek a papírforma alapján vernie kéne a privigyeieket. Ez az ág könnyebbnek tűnik, mint a másik a veszélyes Svidníkkel vagy a formába lendült VKP-val…

Igen, én is ugyanezt gondolom, a lehető legjobban alakult a műsor, mert se az említetteket, se az eperjesieket nem szerettem volna személy szerint elődöntős ellenfélnek. Talán még a Svidník közülük a legelfogadhatóbb, mert fiatal a csapatuk, de a Myjava a legjobb opció számunkra így is. Ha ebből a szempontból nézzük, a második hely talán jobban is jött, mintha elsők lettünk volna.

A myjavaiak negyeddöntős sorozatát mennyire követik figyelemmel?

Meccsre nem mentünk, megyünk el, hanem az edző és a csapat rutinos fele megnézik róluk a videókat, és megpróbálunk az alapján edzeni, ahogy ők játszanak. Konkrétan a hat a hat elleni játék során az edző adott esetben elmondja, hogy például ez és ez a myjavai játékos magas labdából vonalat üt, gyors labdából pedig keresztbe. Ez alapján kell az egyik csapatunknak ütnie, a másiknak meg ez alapján kell védekeznie. Egész héten ilyen módon készülünk.

Fotó és forrás: ujszo.com