Rozsnyóra is kerül két arany

Sikeresen szerepeltek a szlovák sportolók a téli paralimpián, Peklingben három aranyat és három bronzot szereztek

fotó: insidethegames.com

A szlovákok ahogy az olimpián, ezúttal is alpesi síben örülhettek, hiszen előbb a sportág legendája, a rozsnyói Henrieta Farkašová további két aranyat gyűjtött be, Super-G-ben pedig Alexandra Rexová szerezte harmadik aranyat, amely mellé egy bronzot is nyert, mindketten a láttássérültek közt.

Miroslav Haraus a férfiak között szintén ebben a kategóriában nyert két bronzot alpesi síben, így a szlovák csapat összesen hat éremmel érkezik haza.

A kínai sportolók nyerték a legtöbb érmet (61) és a legtöbb aranynak (18) is ők örülhettek. A második helyen az ukránok, a harmadikon a kanadaiak végeztek. Érmet 19, aranyat 15 nemzet képviselői szereztek.

Az események alig több mint hatszáz sportoló vett részt, az egyetlen magyar induló, a monosíző Dumity Richárd csütörtökön óriás-műlesiklásban harmincadik, vasárnap műlesiklásban 16. lett.

A Nemzetközi Paralimpiai Bizottság az ukrajnai háború miatt előbb úgy döntött, hogy az orosz sportolók semlegesként indulhatnak a viadalon, de aztán kizárta őket a mezőnyből.